Овочі-Ягоди-Сад

Електроземлеробство може замінити фотосинтез і скоротити площу полів на 94%

Електроземлеробство може замінити фотосинтез і скоротити площу полів на 94%

Науковці зі Сполучених Штатів розробили метод вирощування рослин без участі сонячного світла. Замість традиційного фотосинтезу вони пропонують нову систему, яка дозволяє живити рослини за допомогою ацетату – речовини, що утворюється внаслідок реакції між CO₂ та водою за участі електроенергії від сонячних панелей.

Про це повідомляє Scientias.nl.

Рослини, змінені на генетичному рівні, здатні використовувати ацетат як джерело живлення. Цей процес базується на природному механізмі проростання насіння, яке спочатку зростає без фотосинтезу. Дослідники активують відповідну метаболічну функцію й у дорослих рослинах.

«Ми пробуємо знову активувати цей шлях у дорослих рослинах і відновити їхню здатність використовувати ацетат. Це схоже на непереносимість лактози у людей – у дитинстві ми можемо перетравлювати лактозу в молоці, але для багатьох ця функція зникає з віком. Це трохи подібна ідея, тільки для рослин», – сказав Роберт Джінкерсон, один з авторів дослідження, опублікованого у журналі Joule.

Науковцям уже вдалося виростити салат і томати, які поєднують обидва способи живлення. Але наступна мета – повна відмова від сонячного світла. За оцінками команди, технологія дозволить зменшити площу сільгоспугідь на 94% і перемістити рослинництво у багатоярусні комплекси з контрольованим середовищем.

Читайте також: З томатного листя хочуть робити білкову їжу – поки що складно