Овочі-Ягоди-Сад

Екстремальні умови виявили стійкість винограду до хвороб

Сорти та форми винограду Нептун, Кишмиш Находка, Мускат Донецький, Таїрян, Калісто, Рубін таїровський та Мускат одеський у далеких від оптимальних умовах показали урожайність 6-14 т/га, а столові сорти — ще й високу (67-100 %) товарність грон.

Про це свідчать результати дослідження ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова», розпочатого у 2021 році, щодо адаптивного потенціалу та його порівняння між інтродукованими та власної селекції сортами, повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

Сорти Євгенія, Мускат Полоскей, Рошфор, Комета, Таїр показали урожайність 3-6т/га, що нижче економічно доцільного рівня, але вказує на достатньо високу адаптивність цих сортів.

Вони також проявили достатньо високу стійкість проти збудників хвороб грибної етіології в умовах, коли висока температура повітря у поєднанні з високою вологістю сприяли епіфітотійному розвитку мілдью, а згодом і оїдіуму. Частина урожаю була втрачена через розвиток патогенів.

В результаті виділились сорти та форми, які навіть в умовах епіфітотії проявили стійкість не нижче відносного рівня (6 балів за 9-ти баловою шкалою) – Комета, Таїрян, Калісто, Таїр серед сортів власної селекції, та форми селекціонера Анатолія Бачинського — Євгенія, Слава Україні, Карбонадо та Альбіна.

Читайте також: Хибний вибір сортів та катаровка спричиняють підмерзання винограду