Екстремальна обробка значно покращила колір та корисність томатів
У новому дослідженні американських вчених з Університету Флориди виявилося, що занурення томатів у гарячу воду, а потім витримування в спекотній атмосфері з етиленом значно покращує колір червоний колір стиглих плодів та виробляє корисні антиоксиданти.
Про це повідомляє Growing Produce.
«Ідея полягає в тому, що томати володіють певним генетичним потенціалом для виробництва антиоксидантів, який не завжди реалізується, – каже Джеффрі Брехт, керівник дослідження. – Це тому, що томати, а насправді всі рослини, виробляють антиоксиданти для боротьби зі стресом, і чим сильніший стрес, тим більше антиоксидантів вони виробляють».
Оптимальні результати були досягнуті вченими при обробці гарячою водою при температурі близько 52,2°С протягом 5 хвилин з наступним впливом етилену при 35°С протягом 48 годин.
У плодах томата каротиноїди включають пігменти. Один з них – лікопін, що надає помідорам червоний колір.
«Тому, заохочуючи помідори виробляти більше антиоксидантів, ми дали їм більше червоного пігменту. Але основною реакцією на тепловий стрес стало виробництво фенолів, які є потужними антиоксидантами, але зазвичай вони безбарвні», – пояснив Джеффрі Брехт.
Читайте також: Томати зробили різнокольоровими завдяки модифікації генів