Овочі-Ягоди-Сад

Експортна ціна на морожену малину за рік зросла на 40%

Експортна ціна на малину шокової заморозки класу «екстра» пртягом року зросла на 40%, а на роздроблену крихту малини – приблизно вдвічі.

Про це повідомив каже керівник ТОВ «Українська ягода» Тарас Баштанник, інформує Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«У 2017 році ціни на заморожену малину класу «екстра» були на рівні 1,7 євро/ кг, при експорті її оптовими партіями. У 2018 році ціна впала до 1,4-1,5 євро/кг, а в цьому сезоні продати на експорт заморожену малину шокової заморозки можна по 2,1 євро/ кг з доставкою до Польщі або прибалтійських країн Євросоюзу», – зазначив Тарас Баштанник.

За його словами, ціни на малину наращі є збалансованими, але продукція може ще більше подорожчати до кінця сезону.

Аналітики УПОА вважають, що до травня 2020 року ціни на малину шокової заморозки в Європі можуть вирости ще на 10-15% по відношенню до нинішнього рівня. При цьому вони відзначають високий попит на малину не самих вищих категорій якості, найімовірніше тому, що споживачі звикли до порівняно невисоких цін.

Разом з тим аналітики УПОА не вважають, що високі ціни на малину в цьому сезоні знову призведуть до різкого розширення плантацій під цією ягодою. Швидше за все, в наступному сезоні почнеться консолідація підприємств, що займаються заморожуванням ягід, а також посилення конкуренції за сировину. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!