Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Експорт українських томатів сягнув максимуму за 25 років незалежності

Експорт українських томатів сягнув максимуму за 25 років незалежності

Європейські імпортери все більше цікавляться закупівлею українських томатів. Так, згідно з даними офіційної статистики, з початку 2016 року поставки томатів з України в ЄС зросли майже в 10 разів.

Зокрема, за січень-серпень 2016 року на європейський ринок було відвантажено 2,3 тис. тонн українських томатів. Для порівняння: за вісім місяців 2015 року Україні вдалося експортувати в країни ЄС лише 243 тонни.

Основними покупцями українських томатів серед країн Євросоюзу поточного року є Польща та Латвія. При цьому саме підвищений інтерес з боку експортерів країн Балтії стимулює сьогодні зростання цін на томати на українському ринку.

Усього ж із початку 2016 року експорт томатів з України склав 17,1 тис. тонн ‒ в 2,2 рази більше за  показники за вісім місяців минулого року. Це абсолютний рекорд для зазначеного періоду за всю історію незалежності країни.

Основним імпортером вітчизняних томатів, як і торік, є Білорусь. Її частка поточного сезону становить 85% від усіх поставок. Варто зазначити, що з початку 2016 року Україна наростила експорт до Білорусі майже вдвічі.

АПК-Информ: овощи & фрукты

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали