Експерт розповів про особливі вимоги до води при поливі винограду
Щоб уникнути стресового стану винограду, під час літніх поливів температура поливної води не повинна бути нижчою за температуру ґрунту більш як у 1,5 раза.
Про це в статті для журналу «Садівництво по-українськи» розповів Сергій Микитенко, науковець ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова».
«Для зменшення різниці між температурою води і ґрунту поливи краще проводити ввечері або вночі, особливо це важливо під час використання для поливу вод з глибинних свердловин», – уточнив він.
Особливо небажаним є високий уміст в поливній воді кальцієвих і магнієвих солей, які й визначають ступінь її жорсткості, додав фахівець. Тривалі поливи водою з карбонатною жорсткістю можуть викликати хлороз винограду.
«Усунути жорсткість води можна хімічним шляхом, додаючи розрахункову кількість ортофосфорної або щавлевої кислот, –сказав Микитенко. – Мінеральні речовини при цьому випадуть в осад. Воду і ґрунт можна поліпшити шляхом внесення гіпсу або фосфогіпсу, а також пропустивши воду через торф».
Читайте також: Вчені назвали найкращу воду для поливу винограду