Експерт розповів про нюанси удобрення часнику
Норми внесення добрив за весь вегетаційний період вирощування часнику можна визначати лише за результатами хімічного аналізу ґрунту, розрахунковим методом.
Про це у статті в журналі «Садівництво по-українськи» написав Вадим Скидан, директор господарства ТОВ «С-Альфа Грин», кандидат сільськогосподарських наук.
«Грунти в Україні в різних регіонах дуже відрізняються, – пояснив він. – При цьому треба враховувати виніс поживних речовин рослинами».
Часник можна вирощувати як за дощування, так і за краплинного зрошення, каже експерт. Азот вносять у частці 30% під основний обробіток ґрунту, весною 30% по мерзлоталому грунту у вигляді аміачної селітри. 25% – в період від фази 3 листків до фази формування головки часнику (культиваторами або рослинопідживлювачами, якщо вирощуємо за дощування, та через краплинну трубку). Останні 15% азоту вносяться у фазі формування головки часнику.
Фосфорні та калійні добрива вносяться за тією ж схемою, що у цибулі: 100% фосфору – під основний обробіток грунту; калій – 50% під основний обробіток грунту, 20% – у фазі 2-3 листків та 30% в період від фази 3 листків до фази формування головки часнику.
Читайте також: Експерт порадив стратегію захисту часника