Овочі-Ягоди-Сад

Експерт пояснив динаміку цін на часник

Експерт пояснив динаміку цін на часник

Український часник не пристосований для торгівлі ним протягом цілого року. Він добре продається від літа до грудня, ще трохи – з холодильників – можуть продавати у січні-лютому. В інші місяці на ринку переважає імпорт.

Таку думку у своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» висловив Сергій Паращенко, засновник компанії «Чистий продукт» (Дніпропетровська область).

«Згідно графіку динаміки цін, як у гривні, так і пропорційно у доларі, за останні 10 років по всіх овочевих культурах спостерігаються так звані «качелі», коли ціна на той чи інший овоч кожного року стрибає з високої ціни до низької і навпаки, – пояснив він. – Окрім часника – у нього кожного року майже рівна лінія. І вона буде такою завжди, адже нашого часника не вистачає, і він генетично не пристосований для торгівлі ним цілий рік».

Тому, продовжує експерт, на внутрішній ринок першим навесні – на початку літа буде завжди заходити молодий дуже дорогий єгипетський та турецький часник, потім залишається ніша до грудня для українського.

«Потім, максимум до січня-лютого іще можна знайти деякий український часник з холодильника і все! Далі на ринку залишається тільки китайський часник, який зазвичай завершує сезон і є у цей час найдорожчим, – сказав пан Паращенко. – Навіть, якщо він буде 1-2 $/кг у закупці в Китаю, то на полиці нашого супермаркета ми все одно побачимо 3, 4, а то й 5 $/кг, бо ніхто не пропустить можливості на ньому заробити».

Нинішнє збільшення ціни китайського часнику в Україні аграрій пояснює значним здорожчанням логістичних витрат на його доставку.

Читайте також: Українському часнику не вистачає регулярності постачання, – експерт