Ефективність органо-мінеральних добрив у рази вища за класичні
Органо-мінеральні добрива здатні комплексно впливати на культури, оскільки є універсальними. Тоді як органічні сполуки ніколи не замінять мінеральні і навпаки. Відтак, обов’язковою умовою для досягнення максимального результату від підживлення рослин є комплексний підхід.
Про це AgroTimes розповіла начальниця лабораторії компанії – виробника добрив ДЮНГЕР.
«Ефективність органо-мінеральних добрив у рази вища за класичні з добавками, а коефіцієнт засвоюваності рослинами поживних елементів більш ніж у 2 рази вищий і може досягати до 90%. Як наслідок, кількість мінералів, що вносяться в ґрунт, при використанні органо-мінерального підживлення може бути скорочено без втрати якісних показників. Органо-мінеральні добрива використовуються як у теплицях, так і у відкритому ґрунті», – пояснює начальниця лабораторії ДЮНГЕР.
Основна їх органічна складова – леонардит, який є комбінацією речовин, виключно корисних для рослин і живих організмів. Завдяки гуміновим та фульвовим кислотам, що є у складі, досягається найкращий результат зі збереження ґрунтів та підвищення якості і врожайності с/г та садових культур.
Органо-мінеральні добрива NPK забезпечують перехід від традиційних технологій виробництва до органічного землеробства.
Добриво застосовують для основного внесення під оранку, перекопування восени або навесні, також для підживлення рослин у весняно-літній період активної вегетації, активно використовують при закладанні тепличних та розсадних ґрунтів і ґрунтових сумішей.
Найефективнішим є використання гранульованого органо-мінерального добрива, оскільки це зручно та економно. Достатньо внести засіб урозсип по ділянці чи у прикореневу зону по розрихленому ґрунті, або ж у посадкові лунки під час висадки рослин та насіннєвого матеріалу.
- сприяють адсорбції і утриманню вологи, не злежуються, запобігають вимиванню поживних речовин з ґрунту, знижують норми їх внесення;
- знижують засолення ґрунтів, підвищують їх родючість і врожайність культур;
- не вимиваються із ґрунтового горизонту;
- ефективне поєднання мінерально-сировинних ресурсів у поєднанні з органічними;
- хімічна активація (сульфування, хлорування, нейтралізація, амонізація, нітрування та окислення) органічних речовин збагачує їх, підвищує розчинність, а також комплексоутворюючих процесів при потраплянні у ґрунт.
Раніше повідомлялося, як підвищити врожайність волоського горіха