Диплоїдна слива легко вирощується у щільних садах

В Україні є перспектива для вирощування європейської та японської сливи диплоїдних сортів – Prunus Salіcina. Ці сорти підходять для садів з високою щільністю.
Таку думку у своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи» висловив Іван Ярмолюк, власник ФГ «Відродження» (Дніпропетровська область).
«Слива сама по собі більш пластична за абрикосу, тому значно легше піддається вирощуванню у компактної форми садах з високою щільністю, – пояснив він. – Однак, незважаючи на це, у продукуванні сливи також є тенденція до вільного формування і виділення на каркасі модифікації крон. У нас 4-5 річні дерева ростуть на підщепі Бест-1 та Евріка-99.1 зі схемою посадки 4х1 м і 4х1,2 м».
Більша частина сортів слив не є самоплідними, продовжує експерт, тому запилювання треба планувати дуже ретельно.
«У Чернівецькій області господарі викорчували 12-річний сад диплоїдної сливи через те, що неправильно підібрали запилення, – розповів Ярмолюк. – Вони багато років домагалися кращих результатів, але так і не вийшли на них. Навесні під час цвітіння можна було побачити таку картину: на 15 га бігали «відьми» (працівниці саду) з нарізаними гілками якихось інших сортів-запилювачів і били ними по деревах. І це незважаючи на супровід французького консультанта».
Читайте також: Фермер назвав переваги сливи, альтернативної угорці