Овочі-Ягоди-Сад

Дві порції фруктів та три порції овочів щодня дають довголіття, – вчені

Дві порції фруктів та три порції овочів щодня дають довголіття, – вчені

Дослідження кардіологів на основі даних 2 млн людей по всьому світу доводить, що споживання двох порцій фруктів та трьох порцій овочів щодня дає найменший ризик смерті.

Про це йдеться у публікації в провідному журналі Американської асоціації серця Circulation.

Провідний автор дослідження Донг Д. Ван, доктор медичних наук, доктор філософії, епідеміолог, дієтолог і член медичного факультету Гарвардської медичної школи та лікарні Бригама та жінок у Бостоні та його колеги проаналізували дані дослідження здоров’я медсестер та подальшого дослідження медичних працівників – двох досліджень, що включали понад 100 тис. дорослих, за якими спостерігали протягом 30 років. Обидва набори даних включали детальну дієтичну інформацію, яку неодноразово збирали кожні два-чотири роки. Для цього аналізу дослідники також об’єднали дані про споживання фруктів та овочів та смертність 26 досліджень, які включали близько 1,9 мільйона учасників з 29 країн та територій Північної та Південної Америки, Європи, Азії, Африки та Австралії.

Аналіз усіх досліджень, у яких взяли участь понад 2 мільйони учасників, виявив:

Порівняно з тими, хто споживав дві порції фруктів та овочів на день, учасники, які споживали п’ять порцій фруктів та овочів на день, мали на 13% нижчий ризик смерті з усіх причин; на 12% нижчий ризик смерті від серцево-судинних захворювань, включаючи хвороби серця та інсульт; на 10% нижчий ризик смерті від раку; і на 35% нижчий ризик смерті від респіраторних захворювань, таких як хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ).

Не всі продукти, які можна вважати фруктами та овочами, пропонують однакові переваги. Наприклад: крохмалисті овочі, такі як горох та кукурудза, фруктові соки та картопля, не асоціювались із зниженим ризиком смерті від усіх причин чи конкретних хронічних захворювань.

З іншого боку, зелені листові овочі, включаючи шпинат, салат і капусту, а також фрукти та овочі, багаті бета-каротином і вітаміном С, такі як цитрусові, ягоди та морква, показали переваги.

«Наш аналіз у двох групах американських чоловіків і жінок дав результати, подібні до результатів 26 груп по всьому світу, що підтверджує біологічну правдоподібність наших висновків і пропонує припустити, що ці результати можна застосувати до більш широких груп населення», – сказав Ван.

Читайте також: Виробник насіння овочів сподівається на зростання попиту