Достигання полуниці регулюють кольором мульчувальної плівки
Чорна мульчувальна плівка дозволяє отримати ягоди Клері та Альби раніше, тоді як середньостиглі сорти на на біло-чорній та сріблясто-чорній плівці достигають пізніше, рослини менше перегріваються, розповів Дмитро Кошеваров, власник приватного підприємства «Деметра Агро», що в місті Таврійськ Херсонській області.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Для отримання ранньої продукції на сортах Альба й Клері застосовуємо чорну плівку, під нею гряда навесні добре прогрівається, – сказав він. – Але ми не зацікавлені в тому, щоб ягоди на всій площі дозрівали одночасно, тому середні сорти висаджуємо на чорно-білу плівку або чорно-сріблясту».
За словами власника підприємства, середні сорти самі по собі вступають у плодоношення пізніше, ще й плівка допомагає затримати достигання врожаю на 5–7 днів.
«Завдяки цьому в нас немає авралу під час збирання, й ті самі збиральники з ранніх сортів переходять на середні, а потім – на пізні», – зауважив Дмитро Кошеваров.
Цього року, коли треба було висаджувати розсаду у червні й стояла неймовірна спека, у «Деметра Агро» ухвалили висаджувати її на чорно-сріблясту плівку, яка відбиває сонячні промені. Заміри температури на грядах, накритих плівкою різного кольору, показали, що температура на гряді під листям о другій годині дня на гряді з чорною плівкою становила 46°С, а з сріблясто-чорною – 36–38°С.
«Відповідно, рослинам на сріблястій плівці було комфортніше», – робить висновок фермер.
Читайте також: Прикарпатські суниці — з розумом і душею