Овочі - Ягоди - Сад

Дощі значно погіршили якість черешень та вишень

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Через рясні дощі черешня та вишня розтріскується, що значно скорочує терміни реалізації, що призвело до значної різниці в цінах в різних партіях продукції.

Про це повідомляє AgroPortal.

Через Через заморозки навесні сезон реалізації кісточкових фруктів розпочався на 1,5-2 тижні пізніше – у кінці травня.

«Втрати врожаю ранніх сортів черешні через заморозки і нетипово холодну погоду в другій половині весни досягали 90% в деяких садах. Крім того, через рясні дощі влітку і пов’язаної з ними надмірної вологості якість ягоди дуже помітно погіршився: виробники повідомляють про розтріскування черешні, що не тільки негативно відбивається на зовнішньому вигляді продукції, а й призводить до дуже обмеженому терміну реалізації»,  – зазначила виконавчий директор асоціації «Ягідництво України» Олена Каіжен.

За її словами, саме ця проблема зумовила досить широкий діапазон цін, який зараз спостерігається в сегменті. Зокрема, черешню невисокої якості господарства пропонують від 30 грн/кг і готові йти на подальші поступки. На оптових ринках ціни стартують від 40 грн/кг. У той же час ціни на якісну черешню великого калібру нерідко досягають 80 грн/кг на оптові партії.

«У сегменті вишні спостерігаються схожі тенденції. Сезон почався ближче до кінця червня. Головною проблемою, за словами виробників, також є якість ягоди, а саме: розтріскування плодів через надлишок вологи. В основному це стосується вишні ранніх сортів, яку господарства пропонують від 20 грн/кг, а продавці на оптових ринках – від 25 грн/кг », – зауважила Олена Каіжен.

Читайте також: ТОВ «Дніпро» переходитиме на європейські сорти черешні

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями