Овочі-Ягоди-Сад

Дорадниця розповіла як скошувати листя полуниці

Скошувати листя полуниці варто, щоб пригальмувати ріст або хвороби рослин. Вусики видаляють в липні та вересні.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» написала Кароліна Фелцзак, радник із ягідництва (Польща).

«Оптимальний термін скошування листя — близько двох тижнів після збирання врожаю, – порадила вона. – Зволікання негативно позначається на загальному стані й життєздатності рослин через утруднення їх підготовки до зимового спокою (насамперед через брак покривного шару підмерзають верхівки та коріння кущів). Крім того, одним із негативних наслідків затримання зі скошуванням може стати зниження кількості та якості товарного врожаю наступного сезону, на який впливають ослаблення процесу формування бокових коронок і  зменшення кількості зав’язаних бруньок. Скошування листя є дуже важливою фітосанітарною процедурою на плантаціях сильно уражених хворобами та шкідниками суниць».

Дорадниця зауважила, що за дуже великої їх кількості рекомендується видаляти скошене листя з поля. Якщо ураження хворобами не було суттєвим, доцільно змішати подрібнене листя з ґрунтом. 

«На добре доглянутих, не уражених хворобами плантаціях скошування листя виправдано тільки в разі дуже інтенсивного розвитку рослин — для пригальмовування їхнього росту та економії потенціалу рослини», – наголосила Кароліна Фелцзак.

Вона додала, що вусики на полуницях після збирання врожаю слід видаляти двічі: в липні та на початку вересня. Це потрібно обов’язково зробити, бо вони можуть погіршити стан рослин й істотно зменшити врожайність наступного року. Бо вусики, як і бур’яни, конкурують за воду, поживні речовини та світло. Крім того, вони погіршують умови фітосанітарного контролю на плантаціях. Їх можна видаляти трьома перевіреними способами: 

• вручну (прополювання — робота важка й трудомістка); 

• механічно (ґрунтовою фрезою після відповідного налаштування для роботи в міжряддях, щоб не відбулося зміщення коренів і надмірно не пересушувати ґрунт);

• хімічно (для цього можна застосувати препарат Basta 150 SL (4 л/га в 400 л води/га), а також його суміш із сульфатом амонію в дозі 10 кг). Слід двічі обприскувати тільки міжряддя за безвітряної погоди.

Читайте також: Восени полуницю підживлюють, видаляють вусики та бур’яни