Овочі-Ягоди-Сад

До сортовипробування фундука залучають науковців та аматорів

До сортовипробування фундука залучають науковців та аматорів

Українська горіхова асоціація та Інститут садівництва НААНУ домовилися про створення об’єднаної робочої групи з представниками інших наукових установ, фахівців Української горіхової асоціації, селекціонерів-аматорів та інших зацікавлених сторін для співпраці в дослідженні та створення об’єктивного аналізу сортової української бази з різних зон України в порівнянні із сортами закордонної селекції.

Про це Олексій Зеленько, кандидат сільськогосподарських наук, експерт-дорадник та Геннадій Юдін, президент ВГО «Українська горіхова асоціація» пишуть у статті в журналі «Садівництво по-українськи».  

Автори зазначають, що основними напрямами подальшої співпраці вчених та фермерів стануть: 

1. Дослідження основних господарських ознак, якісного та кількісного складу жирів, білків, вуглеводів, вітамінів, мінерального складу сортів української і закордонної селекції. У результаті досліджень будуть проведенні відповідні класифікації сортів по групах їхнього цільового призначення (з високим умістом жиру, високобілкові, за розміром плодів тощо).

2. Дослідження морфологічних, фізіологічних ознак та особливостей, деяких біологічно активних сполук, які є маркерами та визначать стійкість до умов вирощування (стійкість до посухи, до низьких температур).

3. Виділення найперспективніших сортів фундука української селекції для промислового вирощування в Україні.

4. Порівняльна характеристика сортів фундука української і закордонної селекції за генетичними маркерами на визначення їхньої генетичної спорідненості.

5. Вивчення клонової, сортової та внутрішньовидової мінливості господарських ознак фундука, вплив умов вирощування, популяційно-генетичний аналіз.

«Українська горіхова асоціація залучає селекціонерів-аматорів для співпраці та проведення досліджень. Їхній практичний досвід та порівняльна оцінка є дуже цінною для отримання достовірних результатів. До співпраці з науковцями можуть долучитися всі небайдужі фундуководи, яких хвилює питання, чи займе український фундук гідне місце серед світових брендів», – підкерслюють автори.

Читайте також: Українські сорти фундука не поступаються закордонним