Овочі-Ягоди-Сад

Для збереження вологи ґрунт під картоплю не орють

Для збереження вологи ґрунт під картоплю не орють

Валерій Лавров, керівник СФГ «Лавр» з села Тупичів на Чернігівщині вирощує картоплю за вологозберігальною технологією. Восени лущать ґрунт, потім – глибоко дискують, затим – глибоко розпушують. Рано навесні культивують на глибину 10-15 см та вносять добрива, а перед посадкою дискують на глибину 40 см.

Про це йдеться у публікації журналу «Плантатор».

Восени або ж наприкінці літа, щойно зібрали культуру-попередник для провокування проростання бур’янів проводять лущення ґрунту на глибину 8–10 см. Через певний час після лущення стерні, коли проростуть бур’яни, проводять глибоке дискування ґрунту важкою бороною ПГВР-4,2 (важкі диски «Солоха») на глибину до 20 см. Пізньої осені перед настанням холодів роблять глибоке розпушуваня ґрунту на глибину до 50 см. Руйнують підплужну підошву, щоб забезпечити висхідний та низхідний рух вологи. Глибоке розпушування проводять італійським розпушувачем «Спайдер». З тим входять в зиму. 

«Ранньою весною проводимо культивацію полів на глибину 10–15 см, потім вносимо добрива, – розповів Валерій Лавров. – Наприклад, у 2020 році ми вносили добрива YaraMila та ВАП-МАГ (кальцієво-магнієве добриво з мікроелементами польського виробництва), а також YaraMila і Тарногран (Tarnogran, комплексне добриво польського виробництва). Брали ці добрива у пропорції 1:1, тобто 50% YaraMila та 50% ВАП-МАГ або Tarnogran. У 2021 році удобрювали винятково YaraMila, вносили 1,2 т/га. А два попередні сезони був лише Тарногран. Тобто постійно експериментуємо і підбираємо найефективнішу систему». 

Після внесення добрив ми роблять глибоку передпосадкову культивацію ґрунту на глибину до 40 см. Весняну культивацію проводять бороною суцільної дії вітчизняного виробництва, але суттєво переробленою. 

«Розпушування фрезою не застосовуємо, адже фреза висушує землю. Оранку з переворотом пласта теж не робимо, бо, обертаючи пласт, ми знищуємо мікроорганізми», – зауважив фермер.

Читайте також: Чернігівський фермер практикує надранню посадку картоплі