Для профілактики хвороб насадження горіха обробляти треба тричі за сезон
Для профілактики хвороб насадження горіха треба тричі обробити мідьвмісними фунгіцидами: ранньої весни, у травні та ще через 15−20 днiв після другого обприскування.
Про це у статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Зіна Кожокар, науковиця Придністровської дослідної станції садівництва ІС НААН.
Вона констатує, що з появою першого листя сад обробляють фунгіцидом на основі ципродинілу.
«Після квітування, коли в рослин сформовано близько 30% листкового апарату, сад обробляють фунгіцидами на основі дифеноконазолу, — радить Зіна Кожокар. — Оскільки листкова поверхня горіхових дерев є досить великою, а самі листки товсті та з потужним восковим нальотом, норми внесення фунгіцидів слід збільшити на 25−30%, порівнюючи з обробками яблуні».
Для зменшення зимуючої інфекції і профілактики бактеріозів восени по деревах й опалому листю працюють препаратами міді, – радить дослідниця.
Вона додає, що проти шкідників застосовують сірку та препарати на основі авермектину, піридабену. Зокрема, проти плодожерки — на основі люфенурону чи ацетаміприду, проти горіхової молі — на основі хлорпірифосу.
Читайте також: Молоді горіхи зберегла ізоляція для труб