Для лохини на важких ґрунтах насипають штучні ґрунти з торфу
Олег Кошовий, власник ферми «Кошик Лохини» на важких ґрунтах Черкащини вирощує ягоди на штучному ґрунті з торфу, соснової кори та щепи.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Піщані ґрунти, за великим рахунком, найбільш ідеально підходять для цієї ягоди. Їй потрібні саме кислі ґрунти із рН 4,5–5,5, тоді як у мене рН доходить до 7,5–8,0, – розповів Олег Кошовий. – Початківці в ягідництві нерідко намагаються забезпечити лохині такі умови, в яких вона росте в дикій природі. У підсумку садять кущі в низинах і не можуть дочекатися плодоношення».
На думку фермера, кореневій системі лохини потрібна не тільки волога, але й хороша циркуляція повітря, тому до вибору місця для рослини слід підійти відповідально. Всупереч різним думкам, у природі лохина росте не на болотах, а на їх периферії й купинах, де часом буває сухо. Тому низини із застоєм води для ягідного куща абсолютно не підходять.
«Тут важливо тримати золотий баланс між поливом та збереженням вологи, – наголосив Олег Кошовий. – Для цього роблять штучні ґрунти з торфу (я для своєї ділянки спочатку купував продукцію «Житомирторф», а тепер послуговуюся білоруським, який є кращим за структурою та показниками). Також до торфу додають соснову кору та щепу, які укладають у бурти навколо кущів».
На кожну рослину фермер закладає понад ніж 80 л на рік каліброваної мульчі – кори і тирси певної фракції.
«До того ж підживлюємо лохину збалансованим добривом. Це все, звісно, потребує часу та значних фінансів. Приміром, за моїми обчисленнями, сумарне утримання плантації в 3 га становить близько 400 тис. гривень на рік», – підрахував ягідник.
Читайте також: Фермер застеріг від помилок на плантації лохини