Овочі-Ягоди-Сад

Для боротьби з трипсами використовують ароматичні інсектициди

Для біологічної боротьби з низькими та помірними популяціями трипсів використовують інсектициди з полину, пижма, дурману, гвоздики, майорану, чайного дерева тощо.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».   

«Рекомендовано використовувати такі рослини для виробництва ароматичних інсектицидів: полин деревоподібний Artemisia arborescens, нім (або ж азадірахта індійська) Azadirachta indica L., пижмо жовтозільнолисте Chrysanthemum cinerariifolium, дурман звичайний Datura stramonium, додонея Dodonaea angustifolia L., гвоздика садова Dianthus caryophyllus, чайне дерево Melaleuca alternifolia, тютюнове дерево Nicotiana glauca, майоран Origanum majorana, васильки евгенольні Ocimum gratissimum, розмарин звичайний Rosmarinus officinalis і чорнобривці дрібні Tagetes minuta», – зазначає видання. 

Додається, що використовують інсектициди з ароматичних рослин так само, як і хімічні інсектициди: для обприскування або для внесення в ґрунт з поливною водою. 

«Однак ефективність деяких засобів на рослинній основі може бути незначною, якщо поширення трипсів надто велике. Рекомендовано проводити щотижневі обробки щонайменше тричі до зменшення кількості трипсів. Інсектициди з ароматичних рослин є більш дієвими, коли популяція шкідників низька або помірна», – зауважується у статті.

Наводиться приклад успішного застосування проти трипсів у польових умовах Ефіопії тютюну Nicotiana spp. та інших рослин (Phytolacca dodecandra, Securidaca longipedunculata, Nicotiana tabacum). 

Читайте також: Раннє виявлення трипсів дозволяє ефективно боротися з ними