Овочі-Ягоди-Сад

Для боротьби з альтернаріозом ефективні ті ж препарати, що й проти мільдью

Хімічна стратегія боротьби з альтернаріозом на винограднику передбачає не лише застосування фунгіцидів, а й прийоми, що підвищують неспецифічну стійкість рослин.

Старт захисних обробітків має припадати на початок вегетації винограду, хоча візуальні ознаки альтернаріозу з’являються переважно у другій половині вегетації.

Для боротьби з альтернаріозом застосовують ті самі препарати, що й проти мільдью. Обприскування мідьумісними препаратами, яке виконують у фазу розкриття перших двох листків, захистить і від первинної інфекції альтернаріозу.

Другий обробіток виконують у фазу відростання 3-5 листків. Найефективнішими є препарати з умістом цинку – фунгіциди на основі манкоцебу і пропінебу.

Третій обробіток проти альтернаріозу виконують перед цвітінням. Застосовують фунгіциди на основі 12% трифлоксістробіну, 40% піріметанілу або 25% азоксистробіну. Через два тижні обробіток повторюють.

У період змикання ягід рекомендують застосовувати мідьумісні фунгіциди (суміш із препаратів на основі 2,5% мандіпропаміду та 25% оксихлориду міді) або фунгіциди на основі манкоцебу, металаксилу-М, диметоморфу.

У захисті від альтернаріозу ефективні й фунгіциди з групи триазолів (флутріафол, пенконазол, тебуконазол, ципроконазол, діфеконазол та інші), які на винограднику вносять проти оїдіуму. Побічно ці сполуки діють на різні плямистості, зокрема й альтернаріоз. Препарати діють системно, і їхнє використання на початку вегетації здатне обмежити розвиток альтернаріозу до кінця сезону.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!