Овочі-Ягоди-Сад

Ділянку для майбутнього вишневого саду готують мінімум за рік до садіння

Ділянку для майбутнього вишневого саду готують мінімум за рік до садіння

Підготовку ділянки для майбутнього саду вишні треба починати щонайменше за рік до садіння.

У першу чергу її розчищають від чагарників. Щоб знищити багаторічні одно- й дводольні бур’яни обробляють ґрунтову рослинність сумішшю гербіцидів на основі гліфосату та речовини 2,4 Д.

Наступний крок – знищення ґрунтових шкідників. Молодим насадженням вишні найбільше шкодить личинка травневого хруща. Проти неї плантації обробляють біопрепаратом на основі спор хижого гриба Metarazium із негайним заорюванням внесеного робочого розчину. Цей обробіток також знищить у ґрунті дротяників, совок, капустянку й частково нематоду.

Дуже важлива боротьба з мишовидними гризунами. Найнебезпечніші з них – польова миша і водяний щур. Польова миша пошкоджує кору надземної частини рослин, робить це здебільшого взимку. Чим вище сніговий покрив, тим більші пошкодження. У мишачі нори потрібно розкласти протруєні зернові приманки.

З водяним щуром набагато складніше: він живе більш приховано й майже увесь час перебуває під землею, а нагору виходить лише у період будування гнізд або якщо оранка чи вода зруйнує нору.

Більшість садівників зі стажем цього гризуна ніколи не бачили. Помітним є лише результати його діяльності: повністю, ніби підструганий олівець, обгризені корені дерева, через що те нахиляється й падає. Такі дерева не врятувати.

Зважаючи на те, що водяний щур не живиться насінням, для боротьби з ним використовують протруєні коренеплоди: буряк, моркву чи картоплю, закладаючи їх у гнізда або нори.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!