Дефіцит азоту гальмує ріст і розвиток капусти
За дефіциту або надлишку елементів живлення в рослин капусти спостерігаються зміни в забарвленні листків, рості й розвитку.
За дефіциту азоту ріст та розвиток рослин капусти гальмується, а нижні листки мають рожево-жовте забарвлення.
За надлишку цього елемента нижні листки набувають бурозеленого забарвлення, їхні краї мають більш виражений бурий колір та загинаються донизу. Надалі розпад тканин листкової пластинки з країв поширюється на всю поверхню листка, що веде до його відмирання.
Дефіцит калію в рослин капусти починає проявлятися на старих листках, краї яких змінюють колір із зеленого на бронзовий, із часом вся пластинка набуває бурого забарвлення.
На старих листках також діагностують нестачу фосфору. З нижнього боку листка вздовж жилок спостерігається пурпурове забарвлення.
Дефіцит сірки в рослин капусти діагностують за жовтим забарвленням молодих листків, а іноді – за помаранчевим кольором із червонуватим відтінком.
За нестачі молібдену спостерігається поганий розвиток листкової пластинки, в молодих листків вона взагалі не утворюється і росте тільки центральна жилка.
За дефіциту марганцю жилки на листках залишаються зеленими, а тканина листка між ними червоніє. За гострого дефіциту цього елемента головки не зав’язуються.
Додати коментар