Овочі-Ягоди-Сад

Дашки та шпалера на малині поліпшують урожай

Дашки та шпалера на малині поліпшують урожай

Однорядне вирощування малини на шпалері забезпечує найкращу якість плодів. Дашки вберігають ягоди від дощу, і, відповідно, від розповсюдження хвороб.

Про це у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» розповідає Моніка Беняш, професорка Краківського сільськогосподарського університету (Польща).

Конструкція, про яку йдеться, має 150 см у висоту. Між стовпами натягують два дроти діаметром 3 мм, один на висоті 80 см, інший – 150 см. Цьогорічні паростки прикріплюють до дротів улітку. На одному метрі шпалери кріплять 12 пагонів. Відстань між рослинами – близько 0,5 м, між рядами – залежно від механічного обладнання – 3,5 або 4 м.

«Від кількості світла між рядами залежить кількість квіткових бруньок і уміст цукру в плодах, – пояснює польська експертка. – Меншу відстань в міжряддях можна дозволити, якщо всі роботи проводяться вручну. Але якщо промислове виробництво, понад 1 га, то треба пристосувати міжряддя до наявних машин».

На малинових плантаціях добре використовувати дашки, каже Беняш, – вони вберігають насадження від дощів. Вода не потрапляє на ягоди, вони менше інфікуються сірою гниллю, отже, потребують менше хімічних обробок.


Читайте також: Урожай малини в тунелі сягнув 30 т/га