Овочі - Ягоди - Сад

Ціни на яблука рекордно впали

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Ціни на яблука рекордно впали

У першу декаду осені ціни на українські яблука знизилися мінімум в півтора рази. І це найнижчий показник за останні 5 років. На гуртовому ринку «Шувар» у Львові популярні сорти яблук продаються по 10-15 грн/кг, тоді як в перший день осені ціна на них становила 18-20 грн / кг.

Про це повідомляє info.shuvar.

«Є два фактори, які вплинули на таке різке падіння ціни: хороший урожай яблук і досить висока ціна на старті сезону. У першій декаді вересня на оптовому ринку «Шувар» реалізовано 1,25 тис. тонн яблук, це на 19% більше в порівнянні з минулим роком. Зараз українські аграрії збирають осінні сорти яблук, які мають невеликий термін зберігання, тому пропозиція збільшується, а ціни знижуються», – розповіла керівниця департаменту «Аналітика» гуртового ринку «Шувар»Тетяна Гетьман.

У той же час в попередні 5 років в цей період яблука продавалися за ціною 8-10 грн/кг. Винятком був 2018 рік, коли яблука на «Шуварі» пропонували по 4-5 грн/кг.

Аналітики ринку «Шувар» не виключають, що ціни на яблука в цьому сезоні можуть бути нижчими. У той же час ситуація на ринку імпортних фруктів може підтримати ціни української продукції.

«Курс гривні знижується, тому імпортні фрукти дорожчають. До того ж незрозуміло, як імпортери будуть працювати в умовах карантину: чи буде відкритий внутрішній ринок для іноземних фруктів в сезон великого імпорту, який починається в жовтні. Все це говорить про досить непогані перспективи створення міцних відносин між українськими виробниками фруктів і трейдерами. Втім на імпортозаміщення можуть розраховувати тільки ті фермери, які можуть запропонувати українським трейдерам фрукти, якість яких не відрізняється від якості імпортної продукції. Таких фермерів в Україні з кожним роком стає все більше», – зазначила Тетяна Гетьман.

Читайте також: Експертка спрогнозувала збільшення експорту яблук

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями