Овочі-Ягоди-Сад

Цвітіння плодових дерев на Запоріжжі очікується у звичайні строки

Цвітіння плодових дерев на Запоріжжі очікується у звичайні строки

У нинішньому році набухання бруньок у плодових культур у Запорізькій області було відмічено на 1,5-3,5 тижні раніше звичайних строків – у першій декаді березня, у центральних та північно-східних районах області – у кінці третьої декади березня. В цей же період на решті території спостерігалося розпускання бруньок.

Враховуючи темпи накопичення ефективного тепла, дійсний стан та розвиток плодових культур, за агрометеорологічними розрахунками цвітіння плодових культур очікується у строки, близькі до звичайних: абрикосу – 12-16 квітня, груші – 22-26 квітня, вишні та черешні – 24-28 квітня, яблуні – 28 квітня – 2 травня.

Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації.

Сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур у господарствах області вже проведено на площі 161 тис. га, або 88% до прогнозу (183 тис. га).

Зокрема, ярим ячменем засіяно 105 тис. га, або 78% до прогнозу (134 тис. га); ярою пшеницею – 850 га, або 32% до прогнозу (2,62 тис. га); вівсом – 1,1 тис. га, або 49% до прогнозу (2,27 тис. га); горохом – 55 тис. га, або 125% до прогнозу (43,8 тис. га).

Вся  очікувана посівна площа під урожай 2017 року займе 877 тис. га.

Наразі підживлено 652 тис. га площ озимих, або 94% до прогнозу, в тому числі озимий ріпак підживлено на площі 27 тис. га, або 92 %.

Також аграрії пильно відслідковують стан посівів. Так, на ранніх посівах ярого  ячменю відмічено  сходи, на більш пізніх – проростання зерна. Стан  посівів – гарний та задовільний.

На посівах гірчиці з’явилися сходи.

У люцерни відмічено початок росту стебла. Висота рослин у середньому становила 5 см. Стан посівів гарний.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!