Овочі-Ягоди-Сад

Цьогорічний врожай ягід в Україні може скласти близько 190 тис. тонн

Цьогорічний врожай ягід в Україні може скласти близько 190 тис. тонн

Весняна погода обіцяє хороший врожай ягід в нинішньому році. Навіть трохи більший, ніж в минулому році. За різними оцінками, Україна збере 130 тис. тонн малини, полуниці, смородини, чорниці та агрусу. Це – м’які ягоди, найголовнішими з яких протягом багатьох років залишаються полуниця і суниця. На них припадає від 50 до 60% врожаю. На другому і третьому місці – малина (близько 20%) і смородина (приблизно 15%). Якщо додати до м’яких ягід ще і черешню з вишнею, то отримаємо в цьому році урожай в цілому близько 190 тис. тонн ягід.

Експерти нарікають, що дати точний прогноз майбутнього врожаю складно. Крім фермерів, ягодами займається практично кожен, хто має присадибну ділянку. І ця категорія виробників вносить значний вклад в ягідний ринок. За приблизною оцінкою держпідприємства «Укрпромзовнішекспертиза», на присадибних ділянках вирощується до 90% всіх ягід в Україні. Високий попит на домашні ягоди є характерною і відмінною рисою українського ринку. Такі ягоди використовуються для власного споживання і для продажу, наприклад, в найближчому районному чи обласному центрі. Селянська ж продукція знайде покупця на централізованому ринку, в супермаркеті, серед переробників (наприклад, виробників йогуртів), і дуже рідко – за кордоном.

За даними «Укрпромзовнішекспертизи», в минулому році експорт ягід з України приніс виручку на суму 44,4 млн дол. На зовнішньому ринку ми продаємо найпопулярніші у нас ягоди, а також не такі ходові лохину, чорницю і журавлину. Що стосується імпорту, то в минулому році він склав майже 40 млн дол. Типові представники закордонних ягід на наших столах – хурма і ківі.

AgroNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!