Овочі-Ягоди-Сад

Цього року Україна може оновити рекорд із експорту свіжих фруктів та ягід

Цього року Україна може оновити рекорд із експорту свіжих фруктів та ягід

У 2017 році на 37%, або $25,5 млн, зросла виручка від експорту свіжих фруктів з України.

Про це написав на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак.

«Більше того, ми поставили рекорд з експорту свіжих фруктів та ягід власного виробництва за всі роки (без врахування реекспорту)», – підкреслив він.

Андрій Ярмак переконаний, що у 2018 році можна з впевненістю очікувати оновлення цього рекорду, адже тестовий маркетинг наших продуктів на світових ринках проходить надзвичайно успішно.

Так швидко, як експорт плодоовочевої продукції, не зростав жодний напрямок із ТОП-10 експортних продуктів агропродуктової сфери, зауважив експерт.

Він визнає, що сьогодні українська продукція і далі потрапляє через Білорусь до РФ, але значно привабливішими є поставки до ЄС, Близького Сходу та Південно-Східної Азії. «А до РФ можна завжди продавати те, що не пішло на багатші і вибагливіші ринки», – вважає він.

Загалом у 2017 році плодоовочевий сектор приніс Україні $414 млн виручки, з яких свіжа плодоовочева продукція з горіхами – $238 млн, а продукти переробки – $176 млн. Це лише 2,5% від загальної виручки агросектору, але ж експорт за цією групою товарів зростає швидше, ніж за більшістю інших, зазначив Андрій Ярмак.

Найбільше грошей принесли концентрати томатного, яблучного та інших соків, а також експорт соків – близько 31% від загальної суми. На другому місці горіхи – які принесли Україні аж 101 млн. доларів або 24% від всієї експортної виручки. Свіжі фрукти принесли майже стільки – 94 млн і 23% від загальної виручки. А решта – це інша переробка та свіжі овочі – близько 22% разом.

«Переробка повністю не відновилася від втрати ринку РФ, але вже показала перше зростання, причому відразу на 26% за рік, – зазначив експерт. – Більше того, ми бачимо непогану активність компаній в пошуку нових ринків збуту, тому прогнози на 2018 рік є дуже позитивними».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!