Овочі-Ягоди-Сад

Ціни на кавуни в Україні підскочили більше, ніж удвічі

Ціни на кавуни в Україні підскочили більше, ніж удвічі

За останні два тижні пропозиція кавунів на ринку України скоротилася в 2,5-3 рази, а ціни з початку серпня зросли більше, ніж удвічі, пише «Інфо–Шувар».

Станом на 18 серпня на найбільших гуртових ринках країни кавун пропонують за середньою ціною 3-6,5 грн./кг.

Головною причиною сьогоднішньої цінової ситуації на ринку баштанних є скорочення пропозиції через сильну спеку, пояснюють експерти «Інфо-Шувар». За словами самих виробників, ґрунт прогрівається до 65 градусів, через що кавуни фактично спікаються ще на полі.

Таким чином, виробники півдня в цьому сезоні зібрали набагато менше богарних кавунів справді високої якості, що своєю чергою призвело до скорочення пропозиції та підвищення цін. Сьогодні середня ціна на кавун у господарствах півдня вже доходить до  3-3,5 грн./кг.

На думку експертів ринку, ситуація з пропозицією кавуна буде складною до кінця сезону, бо врожайність пізніх богарних кавунів буде набагато меншою, ніж минулого року. Найбільших втрат зазнали саме виробники богарних кавунів середніх строків дозрівання.

«Ситуація на ринку лишатиметься складною ще мінімум тиждень, ‒ завуважив керівник обслуговуючого кооперативу «Агропродукт Херсонщини» Олександр Синюк. ‒ Потім господарства масово почнуть збирати пізні кавуни, але поки що перспективи їх урожаю неможливо передбачити. Якщо спека триватиме, ми втратимо і цю продукцію, тобто дефіцит зберігатиметься до кінця сезону. Якщо ж погода наступними тижнями буде сприятливішою, кавуни знов подешевшають».

Ситуація, що склалася на ринку, дуже негативно позначиться на обсягах міжнародної торгівлі кавуном. Зазвичай найбільший обсяг кавуна Україна експортує саме в серпні, але зараз ягода не може конкурувати на зовнішньому ринку ані за ціною, ані за якістю. До того ж в українських господарствах наразі фактично неможливо зібрати експортний обсяг продукції.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!