Овочі-Ягоди-Сад

Чому не варто сіяти моркву за цибулевою схемою

Часто виробники сіють моркву грядами через технічні або часові обмеження. Втім, якщо заряджати сівалку морквяним насінням після цибулі й без жодних перелаштувань, це матиме негативні наслідки для розвитку культури.

Про це розповідає Віктор Руденко, продакт-менеджер ТОВ «Владам-Юг», агроном із практичним досвідом вирощування моркви, пише журнал «Плантатор».

«Сіяти моркву за цибулевою схемою означає на широкій гряді –– по 4 спарені рядки (стрічки), тобто разом 8 рядків. Відстань між рядками в стрічці (тобто між 1 і 2, 3 і 4…) становить 5–7 см, між спареними стрічками –– 25 см. Для моркви цю схему висіву не можна вважати ідеальною. Для коренеплодів нантського типу вона підходить сяк-так, а для шантане – ще менше», – зазначає фахівець.

Разом з тим він зауважує, що рослини в середніх стрічках, порівняно з крайніми, будуть пригнічені, бо вони конкуруватимуть за живлення та світло. Таким чином морква не встигне дозріти і дасть певний відсоток низькотоварної продукції.

«Як вихід із ситуації для середніх рядків дехто зменшує норму висіву на 15–20%, щоб збільшити площу живлення, додати провітрюваності та сонячної інсоляції. Останнім часом також стали застосовувати 3 спарені рядки, тобто 6 рядків на гряді. Ми під комбайнове збирання формували навіть гряду з 2 спареними рядками», – додає Віктор Руденко.

Читайте також: Який спосіб вирощування моркви обрати: гряди чи гребені.