Овочі-Ягоди-Сад

Чернігівський фермер ґрунт під картоплю готує з літа

ФГ «Наша мрія», розташоване в селі Авдіївка на Чернігівщині, готувати ґрунт під картоплю починає після збирання зернових. Проводять лущення стерні, потім – глибоке рихлення, оранку та внесення добрив. Рано навесні культивують та вносять азотні добрива.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

За словами керівника господарства Юрія Іващенка, одразу після збирання попередника проводять лущення стерні. У такий спосіб закривають вологу, щоб вона не випаровувалася, та провокують проростання бур’янів. Лущення проводять на глибину 5–7 см.

«Перед настанням холодів, вже восени, проводимо глибоке рихлення та оранку полів, – додав фермер. – Оремо на глибину 25–30 см. Під оранку вносимо добрива: KCl або NРК-комплекс 8:20:30. Добрива вносимо диференційовано, орієнтуємося при цьому на склад ґрунту. У нас дуже різні за складом ґрунти: від піщаних до чорнозему, бо поля розташовані аж у чотирьох селищних радах». 

Ранньою весною проводять культивацію ґрунту на глибину до 20 см. Під культивацію вносять азотні добрива. Середня норма внесення добрив КАС-32 –– 200 л/га або карбамід до 150 кг/га. 

«Але ще раз повторюся, що добрива вносимо диференційовано, залежно від складу ґрунту, – уточнив Юрій Іващенко. – Обов’язково щороку проводимо обстеження й аналіз ґрунтів і відповідно до результатів вносимо мінеральні добрива».

Читайте також:  Через два тижні після висаджування картоплі її підживлюють