Овочі-Ягоди-Сад

Через блокаду турецькі овочі-фрукти замінюють європейські

Через блокаду турецькі овочі-фрукти замінюють європейські<br>

Українські імпортери активізували постачання овочів та фруктів з Туреччини через блокаду польського кордону.

Про це повідомляють представники гуртового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» (м. Львів), який посідає третє місце серед імпортерів турецьких овочів та фруктів.

«У зв’язку із блокуванням пропускних пунктів та затримкою поставок із Європи, оператори ринку в активному пошуку альтернативних шляхів поставок, – зазначила Тетяна Попович, керівниця відділу маркетингу ринку «Шувар». – Ключову увагу звернули на імпорт із Туреччини через Болгарію, Румунію та Молдову. Для європейських виробників це особливо критично у передсвятковий час, коли попит на товари значно зростає, а виробники недоотримують кошти. В той же час, турецькі товари, зокрема цитрусові, помідори, огірки, кабачки та баклажани, вже займають на нашому ринку частку майже у 40%. Якщо говорити про цитрусові окремо, то їх частка складає майже 60%. Турецькі товари зараз потужно увійшли на український ринок. В порівнянні із аналогічним періодом минулого року частка турецьких овочів та фруктів на українському ринку зросла вже на 15-18%. Вони мають додаткову перевагу за рахунок своєї цінової доступності, смакових властивостей та якості». 

Тетяна Попович зауважила, що попри ситуацію на кордоні, ринкові оператори продовжують імпортувати італійські, іспанські та інші європейські товари, хоча і з деякою затримкою та за вищими цінами через зростання витрат на логістику. Також вплив на ситуацію мають зміщені календарні свята. Загалом ця ситуація свідчить про те, що оператори ринку швидко адаптуються до змін умов, оперативно шукають альтернативні рішення та запобігають можливому дефіциту на ринку.

Читайте також: Томати в світі дорожчають через ряд причин