Через автомати фермер продав 40% овочів
Через коронавірусну кризу виробники торгових автоматів переключили свою увагу з продажу шоколадних батончиків офісним на торгівлю фермерськими овочами.
Невелика французька компанія Le Casier Francais з 22 працівників, почала продаж торгових автоматів, у тому числі й моделі з холодильниками, підключені до Інтернету.
Бізнес набув значної популярності, а фермери за допомогою автоматів продають до 40% своїх овочів.
Про це повідомляє FreshPlaza.
«Ми отримуємо десяток запитів на день», – сказав Мануель Мутьє, директор Le Casier Francais.
Машина від Le Casier Francais із 100 маленькими шафками коштує 40-50 тис. євро. Це значна інвестиція, але така, що, на думку деяких виробників, швидко окупається.
Бенуа Суфле, який займається вирощуванням овочів біля міста Лілль, на початку липня встановив машину з 60 шафами.
«За три місяці 30 тис. євро вкладених коштів вже було повернено», – сказав Бенуа Суфле.
Чоловік щомісяця отримує 10-15 тис. євро доходів.
«Наші ферми розташовані поруч із супермаркетом … і багато людей зупиняються і просять купити салат або пучок редиски, що дало нам ідею», – додав фермер.
Якщо раніше Суфле працював переважно з оптовими торговцями, то зараз торгові автомати складають 30-40% його обсягу продажів.
«Я не очікувала таких продажів, це працює краще, ніж наш фермерський магазин», – розповіла Марі Фромен, яка встановила торговий автомат з 88 шафками біля своєї ферми в Тун-Сен-Аман, селі з 1100 жителями, недалеко від кордону з Бельгією .
«З Covid люди воліють користуватися торговим автоматом, ніж заходити в магазин», – сказала вона.
Але не завжди легко встановити підключені машини у сільській місцевості.
«Іноді виникають проблеми з підключенням 4G», – сказав Матьє Лукас, фермер в Байоль-ле-Сок, приблизно за годину на північ від Парижа.
Наявність терміналу, який приймає карткові платежі, важлива не тільки для клієнтів, але і для стримування вандалів, які шукають готівку.
Читайте також: Польські фермери продають яблука з торгового автомата