Черешні з малогабаритною кроною нижчі, ніж інші
Спосіб омолоджувального обрізування черешні запропонований Інститутом садівництва НААН обрізування для дерев черешні дає змогу відновити ростові процеси та поліпшити товарну якість продукції. Крім цього, висота дерев з малогабаритною кроною становила на 16,7−25,0% менше, ніж у дерев з округлою з пониженою зоною плодоношення кроною.
Про це повідомляє в статті в журналі «Садівництво по-українськи» Олена Кищак, д-р с.-г. наук, завідувачка селекційнотехнологічного відділу Інститут садівництва НААН.
«Для відновлення ростових процесів у період плодоношення, коли довжина приросту пагонів зменшується до 20 см, було удосконалено спосіб омолоджувального обрізування для дерев черешні на напівкарликових підщепах на 2−3-річну деревину, коли ½ частини крони обрізують навесні на 7-й, а ½ — на 8-й рік після садіння, що дає змогу відновити ростові процеси та поліпшити товарну якість продукції», – зазначає дослідниця.
Вона додає, що головною перевагою таких крон є їхня придатність для сортів та підщеп різної сили росту.
Так, у насадженнях сорту Любава з формуванням округлої малогабаритної крони на підщепі дика черешня (схема садіння 6 × 4 м) урожай на 10-й рік після садіння становив 58−60 кг з дерева, або 24−25 т/га. При цьому забезпечувалася висока товарна якість продукції.
«Крім цього, у зв’язку з високим ступенем закладання квіткових бруньок інтенсивність ростових процесів знижувалася і висота дерев з малогабаритною кроною становила на цій підщепі 3,5−3,8 м, що на 16,7−25,0% менше, ніж у дерев з округлою з пониженою зоною плодоношення кроною», – наголошує Олена Кищак.
Читайте також: Округла малогабаритна крона черешні формується легше