Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Часниківники візмуться впрорядковувати галузь

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

22 серпня на Хмельниччині в четвертий раз проведуть фестиваль часнику, де буде презентована програма розвитку часниківництва, заявив президент Асоціації виробників часнику України Володимир Власенко.

Про це повідомляє Agroportal.

«Сьогодні галузь має ряд проблем, перш за все з насіннєвим матеріалом, – зазначив Володимир Власенко. – Часником Україна почала займатися активно 14 років тому, сорт Любаша заполонив всю Україну. Але для оптимізації виробництва окремі виробники почали продавати товарний часник як насіннєвий, не маючи на це ніякого права і документів. У той же час при вирощуванні вони економили на фунгіцидах, і часник пішов на ринок, заражений хворобами. Крім того, оператори ринку насіння почали змішувати сорти часнику і продавати ці партії з тим документом, який мали на руках. Такий хаос на ринку знищує галузь». 

За його словами, авантюризму на ринку сприяла цінова ситуація, яка склалася: коли в магазинах ціни піднялися до 120 грн за 1 кг, фермери почали активно вирощувати часник, деякі без досвіду, при цьому не дотримуючись агрономічні технології.

«Насправді навіть найбільші інвестори, які вклали кошти в вирощування часнику, не отримали прибуток, оскільки їм доводиться перекривати проблеми, які існують в галузі», –  розповів президент Асоціації виробників часнику.

Він повідомив, що для наведення порядку на ринку Асоціація виробників часнику України звернулася до Інституту експертизи сортів з ініціативою проводити експертизу сортів, які продаються на ринку як насіннєвий матеріал. Також в асоціації планують створити комісію, до якої увійдуть власники зареєстрованих в Україні сортів, найбільші виробники часнику, представники насіннєвої інспекції та Інституту експертизи сортів.

«Ми не просимо від держави грошей, а тільки допомоги в питанні захисту ринку від неякісного насіннєвого матеріалу. Асоціація в змозі взяти контроль над торгівлею вітчизняними сортами», – зазначив Володимир Власенко.

Читайте також: ТОВ «Зоря Плюс» встановлює холодильники для часнику

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: