Брак азоту в ґрунті для винограду можна виправити органічними добривами чи карбамідом
Якщо листя винограду при хлорозі жовтіє від низу пагонів до верхівки, причиною є брак азоту у ґрунті.
Для рослин азот є життєво необхідним елементом, оскільки він входить до складу білка, з якого утворюються усі рослинні тканини. Загалом азот є потужним стимулятором росту й особливо потрібен у період інтенсивного росту. Утім, кореням рослин він малодоступний, бо у ґрунті містяться його малорозчинні сполуки.
Нестача доступного для рослин азоту затримує їх ріст і розвиток, листя стає блідо-зеленим, жовкне й опадає, бруньки погано розпускаються, пагони слабкі і повільно ростуть, на них немає плодів.
Зміна забарвлення листків починається від нижньої частини пагонів, оскільки там листя першим відчуває дефіцит азоту. Черешки листків червоніють, нижні листки опадають. Якщо кущам не допомогти, листя на них пожовтіє повністю, а ягоди здрібніють. Розвиток хвороби може спровокувати й дощова, прохолодна погода.
Щоб забезпечити рослинам потрібну кількість азоту, навесні слід підкислити ґрунт. Для цього вносять карбамід або комплексні добрива з умістом азоту, наприклад, сульфат амонію. Добрий результат дає дворазове листкове підживлення карбамідом.
Не можна вносити добрива, що мають лужну реакцію: неперепрілий гній, азотнокислі кальцій і натрій та суперфосфат у великих дозах.
Забезпечити ґрунт азотними сполуками можна, й внісши органічні добрива – ґрунтові бактерії перетворять азот, який у них міститься, у доступну для рослин форму.
Додати коментар