Боротьба з бур’янами в садах вимагає застосування окремого обприскувача
Обприскувач має вносити неселективні гербіциди, уникаючи обприскування листя та незадерев’янілих частин пагонів дерев.
Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Гжегош Доруховський, вчений Інституту садівництва (м. Скерневіце, Польща).
Він зазначає, що для рівномірного розподілення робочого розчину в гербіцидній смузі під кронами дерев застосовують гербіцидні балки, обладнані асиметричними великокрапельними розпилювачами по одному на кожну половину обприскуваної смуги.
«Кут, під яким установлено розпилювачі, а також висоту розташування балки слід підібрати так, щоб коротший край струменя рідини був скерований донизу, найкраще — вертикально на край обприскуваної смужки, а сам струмінь сягав би на 0,2–0,3 м далі за лінію ряду дерев, – радить дослідник. – Такі налаштування дозволяють отримати рівномірне розподілення робочого розчину всією поверхнею гербіцидної смуги. У садах, де гілки дерев розташовано низько над гербіцидною смугою, під час унесення неселективних гербіцидів слід використовувати балки зі щитами. Зазвичай їх обладнано 2–3 розпилювачами з кожного боку, з яких крайній — то розпилювач асиметричний, а решта — пласкоструменні розпилювачі з кутом розпилення 110–120°. Найкраще, якщо то будуть ежекторні компактні розпилювачі, що продукують великі краплі, які менше піддаються знесенню».
Читайте також: Профілактика хвороб кісточкових починається взимку