Біофумігація зменшує ґрунтовтому саду
Органічна дезінфекція ґрунту, або біофумігація значно зменшує грунтовтому перед садінням нового саду на місці викорчуваного старого.
Про цей йдеться в матеріалі кандидата сільськогосподарських наук Романа Яковенка в журналі «Садівництво по-українськи».
Біофумігація передбачає вирощування сидератів із наступною заробкою їх у ґрунт. Для цього вирощують овес щетинистий, гірчицю та чорнобривці.
У дослідженнях, що були проведені в Нідерландах, встановили, що за хімічної фумігації дерева відрізнялися найкращим ростом у перші роки після садіння порівняно з варіантами, де вирощували чорнобривці, вносили органічні добрива, і утримували ґрунт у міжряддях під чистим паром.
У варіанті де висівали чорнобривці і додатково вносили органічні добрива з покриванням поверхні ґрунту чорною плівкою, показники росту дерев у перші роки були слабкіші, а в наступні сильніші за інші варіанти. Найслабший ріст дерев спостерігали на ділянках із утриманням ґрунту під чистим паром.
«Також одним із способів знезараження ґрунту було внесення в нього борошна із суміші гірчиць сарептської та польової, що забезпечило кращі результати, ніж застосування хімічних препаратів діхлорпропену і хлорпропіну. При цьому гірчичне борошно сприяло зменшенню числа нематод у ґрунті та відновленню корисної мікрофлори», – пише науковець.
Читайте також: Садівники ущільнюють посадку яблунь