Овочі-Ягоди-Сад

Азотно-карбонатне добриво покращує кислий ґрунт

Азотно-карбонатне добриво покращує кислий ґрунт

Одним з факторів покращення родючості ґрунтів є хімічна меліорація. В Україні цей агрозахід проводиться недостатньо часто, хоча кожен четвертий гектар землі України з кислими грунтами, а в зонах Лісостепу і Полісся – майже кожен другий. Застосування азотно-карбонатного добрива, розробленого компанією «Дюнгер» усуває кислотність грунту, покращує його фізичну структуру та хімічний склад.

Про це в коментарі AgroTimes розповіла Людмила Стелько, начальниця лабораторіїї компанії «Дюнгер».

«Магній, поряд із кальцієм, має надважливе значення для родючості грунтів і живлення рослин. Співвідношення даних елементів має бути правильним. Щодо ролі кальцію в грунті, то вона надзвичайно багатогранна, саме він насичує ємність обміну ґрунту, як наслідок, створюються найбільш сприятливі умови для підтримання в ґрунтовому розчині реакції близької до нейтральної. Кальцій і магній визначають реакцію ґрунтового середовища та впливають на біологічну активність ґрунту, сприяють формуванню структури, утворенню сприятливого водно-повітряного режиму, нейтралізують кислі гумусові речовини та, тим самим, запобігають руйнуванню алюмосилікатної частини ґрунту», – пояснює Людмила Стелько.

Добриво користується попитом для ґрунтів легкого гранулометричного складу, оскільки ті особливо бідні на кальцій та магній, мають високий вміст піску, невелику частку глинистих матеріалів і низький вміст гумусу. Такі ґрунти легко культивуються, швидко руйнуються, не утримують вологу, мають мізерне біологічне життя, оскільки ґрунтовим мікроорганізмам не вистачає вологи та поживних елементів. Така земля потребує частіших внесень добрив.

Добриво азотно-карбонатне (карбонати кальцію магнію – 10-40%) – розробка ТОВ «Дюнгер» – призначене для різних видів культур у сільському господарстві, городництві, садівництві, лісництві з метою усунення кислотності грунту, покращення його фізичної структури та хімічного складу.

«Добриво містить азот в амонійній формі, сірку в сульфатній формі (розчинна у воді), кальцій та магній у карбонатній формі. Диференційовані за розчинністю форми складників, що містяться в добриві, сприяють систематичному вивільненню компонентів з гранул протягом усього періоду вегетації рослин». – продовжує фахівчиня.

Це передпосівне добриво, яке рекомендовано змішувати з грунтом, підходить для всіх типів грунтів незалежно від їх структури. Може використовуватись окремо або як складник у суміші добрив, що готуються для конкретних потреб підживлюваної рослини.

Використання азотно-карбонатного добрива є ефективним. Кальцій забезпечує добре вкорінення рослин, сприятливі умови для засвоювання інших поживних речовин, кращий фізіологічний стан культур. Магній забезпечує високий вміст білка в зерні і ефективне засвоєння та перетворення азоту. Сірка регулює використання азоту, підвищує стійкість рослин до хвороб та вимерзання.

Ґрунт – цінний ресурс, до якого потрібно ставитись з особливою дбайливістю. 

Зазначають, що висока продуктивність землеробства можлива лише під час комплексного контролю за станом ґрунтів та недопущення їх деградації. Важливо регулярно проводити наукові дослідження з агрохімічного обстеження сільськогосподарських угідь, основою яких є контроль за станом ґрунтового покриву та застосування ефективних агрохімічних заходів.