Овочі-Ягоди-Сад

Азійські ринки збільшують імпорт фруктів з Південної півкулі

У 2019 країни, що входять в Асоціацію експортерів свіжих фруктів з Південної півкулі (SHAFFE), досягли нового рекорду за обсягом експорту на ринки Азії –  2,6 млн тонн фруктів (без урахування тропічних) на суму $ 7,6 млрд. 

Про це повідомляє пресслужба SHAFFE. 

2019 рік став ще одним рекордним роком як для постачальників Південної півкулі, так і для інших експортерів на азіатські ринки.

Експортери SHAFFE в 2019 році в порівнянні з 2018 наростили поставки фруктів на 15% у вартісному вираженні до $ 7,6 млрд і на 13% в натуральному вираженні до 2,6 млн тонн. Зокрема, Чилі як провідний експортер в Азію продовжує демонструвати двозначні показники зростання (+ 20%). Далі слідують Нова Зеландія (16%) і Австралія (20%). В цілому всі країни SHAFFE зміцнюють свої позиції, займаючи кращі ринки азіатського напрямку.

Головним чинником зростання стали Китай і Гонконг, які вже зараз забирають 1,8 млн тонн фруктів на суму $ 5,2 млрд.Такі напрямки, як Японія, Тайвань і Південна Корея, демонструють стабільний розвиток. 15 провідних країн Азії ввозять 10,3 млн тонн фруктів (без тропічних) на $ 19,6 млрд, близько 43% цього обсягу забезпечується за рахунок виробничих потужностей країн азіатського регіону, ще 40% поставляється з Південної півкулі.

Розглядаючи вплив пандемії на міжнародну торгівлю, учасники асоціації SHAFFE дивляться на поточну ситуацію оптимістично, особливо, з урахуванням відновлення торгівлі з Китаєм. Поки світовий ринок втрачав від 15% до 30% продукції в березні і квітні, азіатські імпортери відновили торгівлю в тому числі з країнами SHAFFE, тому зараз фахівці спостерігають поліпшення ситуації.

Багато трейдерів Південної півкулі ще не почали свій експортний сезон в Азію. Проте деякі ключові елементи продовжують змінюватися, включаючи обмежену доступність авіаперевезень, перевантаженість портів та інші логістичні збої. Також призупинилися переговори щодо виходу на ринки Азії з деякими країнами на тлі Covid-19 в першій половині року. Серед позитивних змін в SHAFFE відзначили спрощення робочих процесів і динамічний кризове управління, яке зробило більш доступним вхід в азіатський регіон.

Читайте також: Китай відкрив ринок для замороженої лохини і чорниці з України