Аргентинці на порозі випуску генетично відредагованої картоплі
Вчені з Аргентинського національного інституту сільськогосподарських технологій (INTA)перебувають на порозі випуску першої в Латинській Америці генетично відредагованої картоплі. Їхня увага була зосереджена на дезактивації гена, відповідального за ферментативне потемніння, що спричиняє потемніння картоплі після нарізання, чищення або під час збирання. Воно негативно впливає на смак, текстуру, колір і поживні властивості.
Про це повідомляє Agro-Bio.
Повідомляється, що за допомогою генетичного редагування CRISPR-Cas9, дослідницька група успішно дезактивувала ген, що експресує ферменти поліфенолоксидази, відповідальні за потемніння. Випробування показали, що генетично відредагована шкірка картоплі може витримувати вплив повітря до 48 годин без потемніння, що є значним покращенням у порівнянні зі звичайною картоплею, яка темніє за лічені хвилини.
«Генетично відредагована картопля, яка пройшла попередні консультації з регуляторним органом Аргентини, була визнана традиційною, – зазначається у повідомленні. – Це визначення пов’язане з відсутністю генів інших віддалених організмів, що звільняє картоплю від нормативної бази, що застосовується до трансгенних культур».
Зменшення ферментативного потемніння обіцяє скоротити економічні втрати для фермерів і мінімізувати харчові відходи, пов’язані зі зміною кольору картоплі, пропонуючи потенційні переваги для сільського господарства та продовольчої безпеки в регіоні.
Читайте також: ГМО-картопля має удвічі більшу врожайність та стійкість до посухи