Агроном розповів, як рятували яблука за температури +38-40°C
Яблука в господарстві «Сади Дніпра» (Дніпропетровська область) рятували рясним поливом, затінювальною сіткою та обприскуванням каоліновою глиною. Та все одно плоди виросли менших розмірів, ніх звичайно, а частина з них отримала опіки.
Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів головний агроном господарства Ігор Бутковський.
У червні та липні було по два тижні з температурою вдень +38-40°C, каже він. Довелося набагато більше поливати – система зрошення працювала майже щоденно, мабуть, рази у півтори довше, ніж торік. Втім у молодому саду, на ділянці 23 га без сітки, плоди отримали сонячні опіки.
«Проти них зазвичай можна працювати каоліновою глиною – білити яблука, – розповів пан Бутковський. – Але у липні ми вже не могли цього робити через ранній збір – ми не встигли б змити глину. Тому невелика кількість плодів вийшла із опіками».
Спекотна погода вплинула негативно на розмір плодів. У звичайний сезон, коли денна температура складає +23-25°C, плоди збільшуються за тиждень на 3-5 мм, пояснив агроном, а у спекотні періоди вони ростуть набагато повільніше – на 1-2 мм. На розмір також вплинув і коротший сезон – у плодів було менше часу наростити масу.
Читайте також: Цього року яблука як ніколи важливо зібрати вчасно, – консультант