Овочі-Ягоди-Сад

Агроном поділився досвідом боротьби з оржавленістю яблук

Агроном поділився досвідом боротьби з оржавленістю яблук

Агроном «Аграна Фрут Лука» Юрій Овчар розповів про нюанси боротьби з оржавленістю яблук. Вона починається від цвітіння.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Найкритичнішим періодом для утворення сітки є етап ділення клітин, що триває шість тижнів після цвітіння, – наголосив Юрій Овчар. – Особливо пильним треба бути тоді, коли зав’язь досягає розміру 25 мм у діаметрі. У цей момент розпочинається активний ріст плоду, шкірка дуже тонка і досить чутлива до різноманітних ушкоджень».

Він зауважив, що також на утворення оржавлення впливає пошкодження генеративних органів квітки весняними заморозками. Ці пошкодження відрізняються характерним рудим кільцем на плодах. 

«Зараз спостерігаємо погодні умови, які сильно сприяють утворенню сітки, а саме: теплі дні з холодними ночами, – додав агроном. – Яблука загалом чутливі до великих перепадів денних та нічних температур. Для того, щоб запобігти тотальному утворенню сітки, використовуємо під час повного цвітіння промалін нормою 0,25 л/га, що також сприяє покращенню форми плодів (витягуванню)».

Щоб не було сітки, в «Аграна Фрут Лука» не змішують інсектициди з прикореневими добривами. Адже зазвичай у складі інсектицидів чи акарицидів є прилипач (поверхнево активні речовини). Також слідкують за тим, щоб вологість та температура повітря були сприятливими для обприскування. 

«Особливо актуально це влітку, тому що замало обирати сприятливі умови безпосередньо під час обприскування, – підкреслив Юрій Овчар. – Треба ще й розуміти, що нас чекає після нього, поки препарат поглинається. В іншому разі за низької вологості та високих рівнів температур отримуємо сильне пошкодження. По зав’язі не даємо мідь та сірку, бо в поєднанні з високими температурами вони також спричиняють оржавленість. Це також стосується і амінокислот».

Читайте також: Влітку яблуні треба давати більше кальцію