Овочі-Ягоди-Сад

Агрохімічний аналіз ґрунту - умова економічно обґрунтованого удобрення саду

Перед закладанням горіхового саду одним із важливих заходів є підготовка ґрунту, від чого надалі залежить майбутня його продуктивність.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

За словами к. с.-г. наук, наукового співробітника Уманського національного університету садівництва Романа Яковенка, поспішне садіння дерев без відповідної підготовки може призвести до недоотримання врожаю або навіть до загибелі дерев.

«Раціональне удобрення промислових садів полягає у контролі вмісту рухомих форм мінерального живлення у ґрунті. Зважаючи на ціни, що зростають, на мінеральні добрива, агрохімічний аналіз ґрунту має стати обов’язковою умовою ефективного й економічно обґрунтованого удобрення саду», – зауважив науковець.

Роман Яковенко наголошує: агрохімічне обстеження ґрунтів розв’язує низку важливих проблем, пов’язаних із ґрунтово-кліматичним моніторингом, відновленням родючості ґрунтів, високоефективним застосуванням добрив та підвищенням продуктивності плодових насаджень.

Він нагадав про те, що нині агрохімічний моніторинг проводить Державний технологічний центр охорони родючості ґрунтів із мережею державних проєктно-технологічних центрів охорони родючості ґрунтів. Право на агрохімічне обстеження ґрунту мають також атестовані державними органами атестації та сертифікації агрохімічні лабораторії, які працюють приватно або при науково-дослідних установах і вищих навчальних закладах. «Перед тим, як проводити агрохімічне обстеження ґрунту, потрібно поцікавитися в лабораторії про наявність атестата й строком його дії, а також додатка до атестату, де зазначено перелік показників, за якими проводять визначення тих чи інших показників», – радить фахівець.

За його словами, у відібраних ґрунтових зразках визначають основні показники родючості, а саме: рухомі форми фосфору й калію, легкогідролізований азот, уміст гумусу, рН, гідролітичну кислотність, суму вбирних кислот, уміст карбонатів. На основі аналізів ґрунту ми розраховуємо потрібну кількість фосфорних і калійних добрив, які слід внести у ґрунт для оптимального забезпечення його тим чи іншим елементом.

Нагадаємо, волоський горіх висаджують восени, навесні й навіть взимку.