Овочі-Ягоди-Сад

Міжнародний стандарт GLOBALG.A.P. адаптують до українського законодавства

Пункт заправки обприскувачів - контрольна точка стандарту GLOBAL G.A.P.

В Україні набирає обертів сертифікація агропідприємств за міжнародним стандартом GLOBALG.A.P., який регулює якість й безпечність сільськогосподарської продукції що споживається у свіжому вигляді — овочів і ягід, фруктів тощо. 

Зокрема, на початок січня 2020 року сертифікат GLOBALG.A.P.  отримали 36 вітчизняних виробників агропродукції, з яких 22 — то компанії, що спеціалізуються на вирощуванні фруктів і ягід, а 10 — культивують овочі. 

Як повідомила Ніна Дмитраш — консультант з сертифікації за стандартом  GLOBALG.A.P.  й член  Національної технічної робочої  групи GLOBALG.A.P., нині триває переклад документів стандарту українською мовою і його адаптація до норм вітчизняного законодавства. Після опрацювання український текст стандарту буде опублікований у вільному доступі на сайті globalgap.org.

Започаткований 1997 року кількома європейськими мережами супермаркетів стандарт, нині знаний під назвою GLOBALG.A.P.,  сьогодні  застосовується у 135 країнах й охоплює понад 200 тис. агрокомпаній.  Його метою є мінімізувати ризики сільськогосподарського виробництва, цього досягають завдяки відстеженню усього циклу вирощування продукції. 

Так, GLOBALG.A.P. чітко регламентує поводження з пестицидами, вимагає ретельного обліку  використаних матеріально-технічних ресурсів й виконаних робіт, а також — дбає про довкілля (раціональне водокористування тощо) й належні  умови для персоналу.  Загалом стандарт передбачає понад 220 контрольних точок під час виробництва агропродукції.

Детальніше про новини GLOBALG.A.P. в Україні читайте у статті «Живий стандарт» що опублікована у грудневому номері журналу «Садівництво по-українськи».

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!