Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Точка зору

Цього року буде ціна на якісне яблуко, якого буде менше, ніж торік

Анна Сахончик
голова Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Буковини
Поділитись:

Цьогорічні пізні весняні заморозки пошкодили квіти та зав’язь яблук. Розміри цієї шкоди ще остаточно не відомі. Станом на 18 травня рівень втрат яблук від заморозків у Чернівецькій області можна оцінити у 15-20 відсотків. Але ще будуть червневе висипання висипання зав’язі від стресів. Тоді буде більш зрозумілий відсоток втрат.

Але зараз можна достовірно сказати, що яблук буде менше, ніж у попередньому році та їхня якість буде гіршою. Навіть, якщо кількість і буде така сама, як у 2019-му році, то якість буде однозначно гіршою. Очікується розвиток іржі, пошкодження шкірки. 

Якщо прогнозують і подальші хвилі похолодання – вони ще можуть вплинути на результат.

Проблем із нестачею працівників поки що не передбачаємо. Але це залежить від рішень нашої та сусідніх держав. Якщо у робітників буде змога поїхати за кордон, буде складніше шукати адекватних збирачів. Раніше такі проблеми були у великих господарств.

Якщо буде ціна на яблуко – то буде й кому збирати. Точно високо цінуватиметься якісне яблуко. Джонаголд та Делішеси дуже чутливі до заморозків й сильно реагують навіть на пониження температури до нуля градусів. Навіть якщо зав’язь не осипається одразу, вона може висипатися через місяць.

У нас в Чернівецькій області карантин через епідемію коронавіруса був досить жорсткий. Але більше торкнувся великих господарств, які відправляли на карантин частину своїх працівників. Та на проведення весняних робіт він не вплинув: необхідні обробки зробили або самі фермери, або довірені працівники.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ