Точка зору

Чому трактори, вироблені в Китаї, активно заходять на європейські ринки

Олександр Пугач
генеральний директор компанії «Міні-Агро»

Китай відомий як «світовий виробничий хаб» і утримує цей титул вже досить довго. Багато інтернаціональних та міжнародних компаній так чи інакше постачають товари з Китаю. Купівля товарів з Китаю є досить складною і важкою справою, покупка буде вдалою, тільки якщо ви добре знаєте, що робите. 

Тому, вирішивши, скажімо, придбати трактор чи мінітрактор китайського бренду, раджу звернутися в Компанію «Міні-Агро», котра вже виконала велику частину важкої роботи, врахувавши найважливіші моменти при виборі постачальника з Китаю. Великі компанії-імпортери тракторів роками проводять селекційний відбір брендів на основі свого досвіду та відгуків власників мініагротехніки.

Досвідчений дистриб’ютор розуміє тамтешнє середовище. Китай – друга за величиною економіка світу, яка змагається зі Сполученими Штатами за перше місце. Незважаючи на те, що за останні 40 років Китай значно розвинувся та модернізувався, розбіжності між культурою ведення бізнесу в Китаї та багатьох західних країнах залишаються досить відчутними. Технології, які Китай отримав від світових лідерів виробництва сільгосптехніки переоцінити неможливо. Тож всі ці технології активно вдосконалюються та використовуються на підприємствах місцевих виробників тракторів та мінітракторів, а також навісного обладнання до них.

Розуміння балансу між якістю та ціною. Коли ви бачите фразу «зроблено в Китаї», про що ви зазвичай думаєте? Багато людей асоціюють товари з приміткою «зроблено в Китаї» з «дешевими» або «неякісними», але це далеко не так.
Китайські виробники тракторної техніки мають в своєму розпорядженні: велику кількість робочої сили, що формує нижчі витрати на оплату праці; короткий ланцюжок поставок, що означає дає сировину та матеріали більш доступними; можливість значно економити завдяки масштабам виробництва тракторів для майже всіх світових ринків.
Тож на виході ми маємо тракторну техніку дешевшу, ніж у європейських, індійських та американських постачальників, але вона з кожним роком прогресує в якості і вже наздогнала світових виробників. Таким чином купуючі трактора виробництва китайських заводів, клієнт залишається задоволений якістю техніки та ціною купівлі. Але це стосується тілько відомих виробників а не підпільних збиральних фабрик, які теж, на жаль, представлені на українському ринку. Ніхто не відміняв просту істину «дешева рибка – погана юшка».

Забезпечення контроля якості при збереженні конкурентної ціни. Ми чітко розуміємо, що ціна та якість прямо пропорційні між собою, але це не означає, що так має бути завжди. Найважливішими факторами, які дозволяють імпортувати з Китаю якісну тракторну техніку для нас є: часті перевірки заводу-постачальника, часті перевірки процесу контролю якості на заводі (не зважаючі на те, що у заводів всі процеси мають сертифікати ISO), перевірка наявності належних ліцензій та дотримання стандартів і процедур, належна комунікація з заводами-виробниками, вибір компаній-виробників з хорошою репутацією. Пошук авторитетних китайських компаній-виробників є важливим кроком на шляху до віднайдення якісної продукції. Компанія Міні-Агро працює тільки з відомими перевіреними китайськими брендами, такими як Lovol, Dongfeng, Jinma, Shifeng, Xingtai, Оріон та Булат, щоб гарантувати, що клієнт завжди отримає якісний трактор або мінітрактор.

Компанія Міні-Агро має в Україні власну торгівельну мережу, майже в усіх обласних центрах. А головне, що весь торговий персонал завжди наголошує клієнтам про необхідність перед купівлею трактора обов’язково проводити особистий тест-драйв. До речі, за 24-и роки компанія продала більше, ніж 115 000 тракторів з Китаю.

Тож запрошуємо переконатись на власні очі в якості китайських тракторів для власного господарства.