Служба допомоги

Сервісна служба допоможе агровиробникам забезпечити безперебійну та максимально ефективну експлуатацію елеватора.
Сервісна служба є однією з найважливіших підрозділів компаній — виробниць елеваторного обладнання. Адже сервісанти розуміють, що будь-яка позаштатна ситуація й вимушена зупинка в сезон — це втрата грошей аграрія. Тож працюють чарівники з інженерною освітою 24/7.
На переконання керівника сервісного відділу ТОВ «РІЛЯ Україна», офіційного представника RIELA® Василя Вільганюка, їх головне завдання — максимально запобігати виникненню аварійних ситуацій на елеваторах, доглядаючи за технікою з розумом і любов’ю.
— Пане Василю, сервісна служба Riela працює в режимі 24/7. Як часто доводиться виїжджати безпосередньо на елеватор, де потребують вашої допомоги?
— Якщо йдеться про аварійні ситуації, левову частку проблем усуваємо в телефонному режимі. Для розуміння ситуації опитуємо оператора або інженера, маємо можливість віддалено під’єднатися до центру керування елеватором і швидко усунути проблему, мінімізувавши час простою.
Якщо ж бачимо, що для усунення аварійної ситуації потрібна безпосередня присутність наших сервісних інженерів, наші фахівці доїжджають на місце максимум за шість годин у будь-яку точку України, окрім тимчасово окупованих регіонів.
Також ми безпосередньо перебуваємо на елеваторі під час монтажних робіт, планових передсезонних або післясезонних обслуговувань та оглядів.
У кожного нашого інженера є сервісний автомобіль, індивідуальний якісний інструмент, засоби захисту тощо. Періодично наші фахівці проходять навчання на підприємствах Riela у Німеччині та Польщі, їх атестовано в навчальних закладах України з питань охорони праці, робіт на висоті, правил електричної, пожежної безпеки та безпеки систем газопостачання, тож ми можемо усунути будь-яку проблему з обладнанням, незалежно від його конструктивних особливостей. А запчастини й необхідні деталі завжди є на нашому складі у Львові, і не потрібно чекати, коли їх привезуть із Німеччини.
— Чи допомагають у догляді автоматизовані системами моніторингу роботи обладнання?
Автоматизація комплексів містить систему моніторингу. Система вказує на тривалість роботи обладнання, попереджає оператора, коли потрібно оглянути або замінити ту чи іншу деталь або вузол відповідно до регламенту. Вона реєструє всі проблеми, всі втручання в роботу обладнання. Під час планового огляду або виклику наших працівників система показує, чи було усунуто проблему внаслідок певних маніпуляцій із боку персоналу елеватора.
— Сервісна служба навчає персонал під час монтування елеватора?
— Ми завжди просимо наших клієнтів, щоб у цей процес були залучені інженер, оператор або сам власник, якщо йдеться про невеличке господарство. Їх присутність важлива для розуміння роботи обладнання й правильного користування ним.
Ми навчаємо людей, які обслуговуватимуть елеватор, як під час монтажу, так і після введення об’єкта в експлуатацію. Після навчання видаємо їм відповідний сертифікат. Як свідчить практика, після навчання оператори або інженери значно легше ухвалюють певні рішення щодо експлуатації нашого обладнання.
Звісно, в умовах війни на елеваторах лишається все менше працівників, яких ми навчали під час монтажу обладнання. Тож господарства звертаються до нас, щоб ми підготували новий персонал. Щоправда, на їх навчання з нашим обладнанням йде трішки більше часу, адже людям потрібно з нуля розповідати багато нюансів, доки вони не зрозуміють принцип роботи обладнання.
— Міжсезонні огляди є запорукою безперервного функціонування елеватора у виробничий сезон. На що звертають увагу фахівці сервісної служби під час такого огляду?
— Міжсезонні огляди максимально важливі в сервісному обслуговуванні. Вони дають змогу запобігти проблемам, які можуть виникнути в процесі експлуатації елеватора, й запланувати строки поточних ремонтів.
Агровиробник зазвичай сам обирає, коли проводити сервісний огляд. Зокрема, холдинги й потужніші підприємства зазвичай просять провести огляд наприкінці року, щоб закласти в бюджет кошти для ремонтів, заміну певних деталей, модернізацій тощо. Невеликі агропідприємства звертаються напередодні сезону сушіння — у квітні-травні.
Фактично наш огляд починається з детальної розмови з працівниками, які обслуговують елеватор. Вони розповідають про проблеми під час експлуатації, вносять пропозиції щодо покращення обслуговування. Тільки після цього ми оглядаємо всі вузли, оцінюємо роботу електричних двигунів, редукторів, моторів. Також ретельно вивчаємо обладнання на зношування матеріалів на транспортерах, ланцюгах тощо. Адже найтиповіші несправності — це перетирання матеріалів, що безпосередньо контактують із зерном.
Після кожного сервісного огляду складаємо відповідний акт, у якому вказуємо на необхідні планові роботи або заміну певних частин обладнання.
— Яка оптимальна кількість оглядів із залученням сервісної служби?
— Ми завжди пропонуємо робити огляди після сезону або між сезонами. Якщо елеватор експлуатують із червня по грудень, рекомендуємо проводити огляд двічі на рік.
Якщо ж об’єкт працює цілий рік, сервісна служба виїжджає згідно з регламентом для кожного обладнання.
— Скільки часу в середньому триває міжсезонний огляд?
— Усе це залежить від набору та стану обладнання. Зокрема, огляд стандартного 25-тисячного елеватора в середньому триває півтора дня.
— Ураховуючи те, що доволі часто елеватори оснащено обладнанням від різних виробників, чи беретесь за огляд устаткування інших компаній?
— Ми, звісно, надаємо перевагу роботі з нашим обладнанням. Проте якщо клієнт просить, ми допоможемо дати раду й максимально допомогти.
— Сервісна служба — це певний місток між виробником й агропідприємствами, які експлуатують обладнання.
— Елеваторне обладнання RIELA працює в кожному регіоні України. З усіма нашими клієнтами ми в дуже добрих стосунках, які тривають роками. Адже фактично, коли укладено договір щодо монтування певного обладнання, починаються наші партнерські відносини.
Багато проблем клієнти усувають самотужки. Проте трапляється, що через відсутність фахівців на елеваторі ми виїжджаємо змащувати підшипники, робити елементарні роботи на висоті або навіть працюємо операторами кілька днів. Доволі часто інженери або оператори вказують на необхідність налаштувати під їх потреби певні вузли або конструктивні рішення, зокрема в системі автоматизації чи моніторингу. Ми робимо так, щоб нашим клієнтам було максимально зручно працювати на нашому обладнанні багато років.