Інтерв'ю

Майбутнє України — за інноваціями

Паоло Барбієрі
регіональний директор по Європі компанії DuPont Pioneer

 

Регіональний директор по Європі компанії DuPont Pioneer Паоло Барбієрі ділиться баченням майбутнього сільського господарства у Європі й Україні, а також думками щодо викликів у вирішенні глобальної проблеми — нагодувати світ.

 

Паоло Барбієрі працює в DuPont Pioneer протягом 25 років. За цей час він обіймав кілька провідних позицій у різних країнах світу, зокрема працював регіональним і глобальним бізнес-директором у підрозділі поліграфічних технологій у Німеччині та напрямі хімічних речовин у США. Також обіймав різні корпоративні посади, як, наприклад, директор із корпоративних продажів і маркетингу у Європі, базуючись в Женеві (Швейцарія), директор з корпоративної стратегії, перебуваючи у Вілмінгтоні (США).

 

Із 1 липня 2015 року Паоло Барбієрі є регіональним директором по Європі компанії DuPont Pioneer. На цій посаді він відповідає за керівництво бізнес-операціями у Європі, зокрема за функціональні напрями бізнесу. До нового призначення Паоло був директором із розвитку бізнесу в Центральній і Східній Європі компанії DuPont Pioneer.

 

У своєму ексклюзивному інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer Паоло ділиться власним баченням майбутнього сільського господарства у Європі й Україні, а також думками щодо викликів, із якими аграрна галузь може стикнутися у вирішенні глобальної проблеми — нагодувати світ.

 

— Паоло, цього літа вас було обрано регіональним директором DuPont Pioneer по Європі. Поговорімо про бізнес компанії у цьому регіоні. Яким був результат ваших розробок у попередньому сезоні?

 

— Наша місія у європейському регіоні завжди одна й та сама: гарантувати аграріям інноваційні продукти, послуги та рішення, які дозволять збільшити продуктивність сільськогосподарського виробництва та отримувати високі прибутки.

 

Наприклад, що стосується кукурудзи — основної культури DuPont Pioneer у Європі. Однією з найбільших проблем у країнах європейського регіону є посуха. На продуктивність кукурудзи вона впливає більше, ніж будь-який інший вид стресу. Один із провідних у світі розробників і постачальників передової генетики рослин компанія DuPont Pioneer пропонує своїм клієнтам найкращі рішення для досягнення великої врожайнoсті кукурудзи не лише за оптимальних погодних умов, а й у регіонах із недостатнім вологозабезпеченням. Наше рішення від посухи називається Optimum® AQUAmax®. Це — гібриди, що розроблені за допомогою традиційних методів селекції, які поліпшені для умов із хронічною посухою.

Тепер щодо соняшнику — не менш важливої культури для DuPont Pioneer у Європі. Глобальні інноваційні можливості, локальне тестування та обслуговування Pioneer дозволили нам вивести на ринок гібриди бренду Pioneer Protector®. Їхні характеристики гарантують надійний захист від основних шкідників соняшнику та цілковиту безпеку для рослин і подальшого врожаю.

 

— DuPont Pioneer працює в Україні протягом 15 років і досі розширює свій бізнес.  Проте останніх два роки були надзвичайно важкими для української економіки. Попри це діяльність Pioneer не лише триває, а й торік компанія інвестувала у другу сушарку на насіннєвому заводі в селищі Стасі. Що допомагає впоратися з ринковими труднощами?

 

— Якщо ми подивимося назад — на перші три квартали 2015 року — то, незважаючи на складні ринкові умови, показники нашого бізнесу відповідають очікуванням. Однак, як і на багато інших бізнесових структур в Україні, на нас вплинула девальвація валюти. Проте ми налаштовані оптимістично, і я (як і раніше) впевнений у подальшому зростанні та загальному успіху нашої компанії.
DuPont Pioneer має велику команду в Україні, й мені приємно, що наші працівники — це професіонали та компетентні фахівці. Незалежно від зовнішніх проблем вони тримають фокус на цілях, викладених у наших стратегічних планах. Як завжди, у центрі нашого бізнесу перебувають клієнти. Я пишаюся злагодженою роботою нашої команди в Україні й з упевненістю скажу, що саме командна робота — ключ до нашого успіху.

 

— Чого очікуєте від наступного сезону продажів?

 

— Для початку сезону продажів 2015–2016 рр. ми застосовуватимемо «міцний» портфель наших нових продуктів кукурудзи та соняшнику. Також розширюватимемо свою присутність у фермерських господарствах. Для цього, зокрема, збільшимо кількість співробітників із продажів в Україні та розраховуватимемо на високу якість нашої продукції. Це зміцнить наші позиції на українському ринку, і ми й далі будемо одним із лідерів у цьому сегменті економіки й вірними власним корпоративним провідним цінностям: безпека та здоров’я, охорона навколишнього середовища, повага до людей, висока етична поведінка.

 

— Яким ви бачите майбутнє сільського господарства у Європі та, зокрема, в Україні?

 

— Я би хотів, щоб у найближчому майбутньому європейська сільськогосподарська галузь була передовою щодо інновацій. Саме завдяки сучасним технологіям європейські сільгоспвиробники зможуть ефективно реагувати (й реагують сьогодні!) на найбільш складні, актуальні світові проблеми. Проте для цього європейським фермерам потрібна свобода вибору та доступ до безпечних, корисних технологій, які вже давно підвищують продуктивність і прибутковість фермерського бізнесу в інших країнах світу.

DuPont Pioneer завжди обирав (й обиратимемо далі) інновації. Наприклад, ми нещодавно інвестували в найсучасніший центр технологій виробництва соняшнику в Севільї (Іспанія). Передові технологічні можливості центру дозволяють подвоїти швидкість приросту врожаю соняшнику та розширити лінійку цієї культури з особливими характеристиками Pioneer Protector®. У поєднанні з нашими унікальними локальними тестуваннями та завдяки високому професіоналізму технічних спеціалістів із продажів у Європі, це дозволяє нашій компанії забезпечити аграріїв гібридами й технологіями, найбільш адаптованими до їхніх регіональних потреб.

 

Аграрна галузь в Україні сьогодні дуже потужна й постійно зростає в багатьох напрямах. Наше насіннєве виробництво у с. Стасі (Полтавська обл.), яке відкрилося 2013 року, орієнтоване на виробництво передового високоякісного насіння з дотриманням міжнародних стандартів. Приємно, що ця продукція має все більший попит серед українських фермерів. Оскільки DuPont Pioneer прагне виробляти найкраще насіння, ми гарантуємо своїм споживачам: щоразу, коли вони купують насіння бренду Pioneer®, то отримують насіння найвищої якості, яке забезпечить максимальну продуктивність і прибутковість виробництва. Це тому, що DuPont Pioneer пропонує виключно високоякісне насіння, вироблене на провідних заводах із передовим обладнанням і лабораторіями у Європі.

 

Вважаю, аграрна галузь України має потужний потенціал і відкриває великі можливості для інвестицій і зайнятості. На жаль, сьогодні в сільському господарстві України дещо відчувається брак кваліфікованих молодих фахівців, які зможуть вплинути на подальший розвиток галузі. Зокрема, важко знайти хороших агрономів (і не лише через недостатнє знання англійської мови). На жаль, сільське господарство поки що є недостатньо привабливою сферою для молоді (до речі, не лише в Україні, це — загальна проблема у Європі).

 

— Як DuPont Pioneer вирішує кадрове питання?

 

— На глобальному рівні DuPont Pioneer поставив перед собою амбітні цілі — здолати голод у світі. Щоб розв’язати цю проблему до 2020 року, ми обіцяли залучити 2 мільйони молодих спеціалістів по всьому світу. Нещодавно компанія оголосила: цієї мети вже досягнуто. Та ми не зупиняємося на здобутках.

 

Ми й далі підтримуємо проекти на основі партнерства з молодіжними громадськими організаціями, які готують та тренують молодих людей у сільськогосподарських інноваціях і веденні сільського господарства. Наприклад, великий проект, який ми запустили, це — «Університет DuPont Pioneer» в Україні. Наша компанія представила його для українських студентів і випускників аграрних вишів у 2014 році. Проект реалізується в партнерстві з міжнародною студентською організацією й відбувається у кілька етапів.

Таким чином, усі потенційні учасники, що зацікавлені в програмі, мають пройти низку співбесід і тестів по спеціалізації. Серед основних критеріїв, які сприяють успішному результату, є здобуття освіти в аграрному університеті, досвід роботи в галузі агрономії та механізації, знання англійської мови у цій сфері, особисті навички, мотивація та бажання працювати в міжнародній компанії. У 2015 році найкращі 40 учасників були відібрані для проходження стажування в США, вони відправилися на практику на сучасні заводи DuPont Pioneer в США — у штатах Айова, Небраска, Каліфорнія, Північна Дакота й Огайо. Стажування дозволяє учасникам не лише вивчити виробничі процеси, а й удосконалити знання англійської, зануритися в американську культуру та життя. Після участі в програмі найкращі випускники «Університету DuPont Pioneer» зможуть працювати в DuPont Pioneer в Україні.

 

Загалом, завдання, які стоять перед нами в сільському господарстві (чи то наукові, чи то природоохоронні, чи то соціально-економічні), дуже різноманітні. Проте вони не можуть бути вирішені шляхом простого застосування наявних знань і передового досвіду. Ми рухаємося іншим шляхом — складнішим, але вірним. Наша поточна модель інновацій має вдосконалюватися величезною кількістю нових ідей і цікавих експериментів. Однак для вирішення цього завдання нам потрібна молодь.

 

— Світовий банк закликав країни будувати кращі системи продовольства, які підвищують продуктивність сільського господарства в сільській місцевості. Цього року компанія DuPont Pioneer підтримує проект USAID Agroinvest для дрібних фермерів. Який ваш внесок у програму?

 

— Відповідно до програми як демонстраційні ділянки були обрані три фермерських господарства, що вирощують гібриди соняшнику марки Pioneer®. Під час семінарів наші експерти спільно з іншими партнерами проводять тренінги та навчання для фермерів, орієнтованих на інноваційні технології вирощування й збирання врожаю. DuPont Pioneer забезпечує агрономічну підтримку та послуги, щоб допомогти аграріям збільшити продуктивність і прибутковість виробництва, прагне розвивати стійкі сільськогосподарські системи господарювання для українців.

 

— DuPont Pioneer бере на себе вирішення багатьох завдань. Як ваша діяльність пов’язана з дотриманням прав інтелектуальної власності? 

 

— DuPont Pioneer вважає, що права інтелектуальної власності є основними «драйверами» для інвестицій в науку та розробки, інновації й поширення знань в державному та приватному секторах. Права інтелектуальної власності є обов’язковими для досліджень і розробки продуктових систем, які сприяють конкуренції, отриманню соціальних благ і стабільному виробництва продовольства. Щоб мати змогу інвестувати в цю галузь, DuPont Pioneer потребує надійного захисту інтелектуальної власності, який сприятиме значному поліпшенню продуктивності сільського господарства та буде стимулом генетичного різноманіття. Я щиро вірю, що це також викликає інтерес європейського сектора насінництва в цілому.

 

 

Розмову вела Інна Дмитренко

Інтерв’ю було надруковано у журналі “The Ukrainian Farmer”. Усі авторські права на інформацію розміщену у журналі “The Ukrainian Farmer” та інтернет-сторінці журналу за адресою https://agrotimes.ua належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону України “Про авторське право та суміжні права”. Використання інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа».