Інтерв'ю

Індичата високого ґатунку

Анатоль Герчак
власник компанії GERCZAK

Як виростити здорову птицю й отримати якісних індичат, розповів Анатоль Герчак, власник компанії GERCZAK.  

На ринку України компанія GERCZAK працює з 2005 року. Нині переважна більшість її клієнтів зосере джена на Заході України: в Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській, Львівській, Хмельницькій областях. Раніше постачали продукцію також у східні й центральні регіони України, але через російську воєнну агресію довелось ці напрямки полишити. 

Загалом же компанія GERCZAK на птахівничому ринку працює вже 25 років. Після модернізації інкубаторію 2005 року вона розпочала співпрацювати з компанією Petersime, яка є найбільшим виробником сучасних інкубаторів нової генерації. Завдяки спільному потенціалу вдалось разом створити сучасний інкубаторій у Ласечно. Нині компанія має замкнутий цикл виробництва племінної продукції. До складу материнських господарств входять комплекси власних ферм, які поділяють на два типи: ферми, де вирощують індичок з одноденного віку до продуктивного періоду, і ферму, обладнану вже для утримання продуктивної птиці й збирання інкубаційних яєць. Усі батьківські ферми розташовано в ретельно відібраних місцях у регіоні Вармінсько-Мазурського воєводства, відомого як «зелені легені Польщі», щоб гарантувати повний біозахист. «Створення власних ферм із вирощування індичок-несучок було свідомим, це дозволило нам із самого початку повністю контролювати процес виробництва інкубаційних яєць і гарантувати можливість відбору найкращих самців і самок для подальшої репродукції». 

За словами власників компанії, материнські ферми компанії GERCZAK Nord-Pol Hatchery на сьогодні є найсучаснішим і технологічно передовим підприємством із виробництва інкубаційних яєць індичок у Європі. Упроваджені технологічні рішення від підрощення індички до збирання яєць гарантують повну біологічну безпеку, а також високу якість і здоров’я кінцевого продукту. 

Як сьогодні ви працюєте на українському ринку. Що змінилось від початку війни? 

— Від початку повномасштабного вторгнення всюди відчувалась абсолютна невизначеність як у нас, так і в кожного з наших клієнтів. Було зірвано контракти десь на три місяці наперед. Однак із часом, коли стало видно, що Україна вистояла, всі наші клієнти поступово почали адаптуватись і повертатися до своєї звичної схеми роботи, почали знову потроху замовляти індичат для подальшого вирощування. Щоправда, ще рік тому замовляли з великою обережністю. Це були обсяги, що становили приблизно четверту частину довоєнних замовлень. Але нині ситуація набагато краща. Наші партнери виходять не лише на свої довоєнні обсяги, а й дехто навіть збільшує потужності, роблять замовлення добових індичат для подальшого збуту не лише в Україні, а й за її межами. 

Розкажіть, що відрізняє вашу компанію на фоні інших. У чому її унікальність? 

— Нашу діяльність спрямовано на отримання якісного кінцевого продукту. Усі інвестиції, модернізація, постійні зміни продиктовано тільки турботою про якість індичат. Головною метою є задоволення наших клієнтів високими результатами у вирощуванні індиків. 

Ми маємо замкнутий цикл виробництва племінних індичат, а тому можемо повністю контролювати всі виробничі процеси — починаючи від вирощування батьківського стада, процесу збирання яйця, інкубації й закінчуючи логістикою. Тобто ми можемо гарантувати високу якість нашої продукції на кожному етапі її виробництва. 

Що вважаєте вашим основним досягненням? Чого вдалося створити за час існування компанії? 

— Протягом останніх 25 років нам вдалося побудувати з нуля комплекс із 12 батьківських індичих ферм, що на сьогодні є найбільшим у Польщі. Також ми побудували два сучасних і повністю незалежних одне від одного інкубатори, на яких можемо інкубувати до 15 мільйонів індичат на рік. 

Наші ферми відповідають найкращим європейським стандартам. Усі виробничі об’єкти побудовано протягом останніх 10 років і на сьогодні вважаються найсучаснішими комплексами такого типу у Європі. 

У 2022 році ми завершили будівництво нашого нового інкубаторію, який було оснащено найновішими технологіями й поки що є одним-єдиним повністю обладнаним найсучаснішими інкубаторами нової генерації для індиків у Європі. Інкубаторій було побудовано у співпраці з бельгійським партнером Petersime — передовим лідером у виготовленні інкубаційного обладнання, на основі нашого спільного понад 20-річного досвіду в інкубації індиків. 

У результаті цих зусиль у рік 25-річчя ми працюємо як цілісна й інтегрована компанія в замкнутому виробничому циклі.

Розширення інкубаційних потужностей дозволило не лише збільшити виробництво молодняку, а й перевести його частину на новий завод й інкубувати яйця в ще кращих умовах. Водночас ми нині перебуваємо на етапі подальшої модернізації інкубаторію, після чого вийдемо на новий етап технологічного розвитку. 

Також нашим досягненням є створення команди однодумців, що злагоджено працюють на результат. Наш інкубаторій разом із комплексом ферм з вирощування птиці обслуговує спеціалізована бригада близько 200 осіб. Це важливо, адже успіх базується на досвіді та компетентності співробітників. Потенціал нашої команди — поряд із технологіями — наша найбільша сила. 

Завдяки відданості працівників, співпраці з найкращими фахівцями галузі, інвестиціям нам вдалося побудувати бренд, визнаний у Європі, а якість наших індичат відома клієнтам у Польщі та за кордоном, у тому числі Україні, Литві та Латвії. 

У чому особливість і переваги підприємства із замкнутим виробничим циклом? 

— Працюючи в замкнутому виробничому циклі, ми повністю контролюємо якість продукції, починаючи від вирощування батьківського стада, виробництва інкубаційних яєць на фермах-несучках, через інкубацію в інкубаційному цеху та власну дистрибуцію спеціалізованим транспортом до клієнтів. 

Ми впливаємо на біологічний потенціал і стан здоров’я стада, контролюючи правильні параметри вирощування з моменту розміщення батьківського поголів’я на фермі до досягнення ними статевої зрілості. 

А в період несучості повністю контролюємо виробництво біологічно якісних інкубаційних яєць, контролюючи процес осіменіння, стан здоров’я птиці, харчові та екологічні параметри. 

В інкубаторії ми стежимо за інкубацією індичат, ретельно цей процес контролюємо. Добових індичат доставляємо нашим клієнтам власним спеціалізованим транспортом, контролюючи процес до моменту розміщення їх на фермі замовника. 

Завдяки цьому можемо гарантувати якість кінцевого продукту, бо ми ретельно контролюємо кожен етап виробництва. 

Розкажіть докладніше про ваше інкубаційне обладнання. 

— Ми маємо два незалежних інкубатори з найсучаснішим обладнанням для інкубації індичат, створеним у співпраці з партнером із компанії Petersime на основі нашого багаторічного досвіду інкубації. 

Завдяки новим інкубаторам ми можемо адаптувати різноманітні інкубаційні програми відповідно до вимог на різних етапах несучості й таким чином отримати найвищу біологічну якість індичат. 

— Що важливо враховувати, транспортуючи добовий молодняк до замовника? Як у вас налагоджена дистрибуція? 

— Ми маємо власний спеціалізований автопарк, пристосований саме для перевезення добового молодняку. Різна місткість вантажівок дозволяє нам доставляти продукцію на ферми будь-якого розміру. Розвозимо індичат по всій Європі. 

Також постійно розширюємо наш автопарк новими автомобілями, які забезпечують найвищі стандарти перевезення індичат. Ці автомобілі забезпечують постійні та комфортні умови доставки незалежно від погодних умов. Їх оснащено новітніми системами кондиціонування повітря, які підтримують постійні комфортні умови для молодняку (оптимальні значення температури, вологості, СО2).  

Завдяки цьому наші клієнти, незалежно від відстані, що нас розділяє, отримують якісний продукт. Ефективна логістика — це швидке та ефективне виконання замовлення на найвищому світовому рівні. 

— Хто ваші основні клієнти? Яку кількість індичат реалізуєте щороку? 

— Нашими клієнтами є провідні птахівничі компанії в Польщі й індивідуальні господарства як у країні, так і за кордоном, зокрема в Україні, куди ми постачаємо індичат уже більше як 20 років. 

Завдяки виробництву власних інкубаційних яєць ми можемо щорічно виводити до 15 мільйонів індичат. 

— Як ви контролюєте якість виробленої продукції й належний рівень біобезпеки в господарстві? 

— Контроль якості й біобезпеки — це щоденна, безперервна робота на кожному етапі виробництва, починаючи від підготовки ферми до розміщення добових індичат тощо. Вирощування батьківського поголів’я здійснюємо на основі найкращої практики розведення. Відбираємо найкращу птицю батьківських стад, ретельно контролюємо її годівлю, програму освітлення пташника, процеси осіменіння, безпечне збирання яєць, програми інкубації в інкубаційному цеху. Все це впливає на якість кінцевої продукції. 

Біозахист може бути забезпечений тільки тоді, коли співробітники та весь персонал розуміють, для чого потрібні правила безпеки, і, усвідомлюючи їхню мету, діють відповідно до них. Біологічний захист вимагає від персоналу відданості й старанності, уваги до дрібниць і послідовності. Для забезпечення належного рівня біобезпеки потрібні відповідні технологічні рішення на племінних фермах і в інкубаційному цеху. Всі ферми побудовано так, що будівлі з’єднано тунелями, весь виробничий процес, як співробітники перетнуть чисту зону будівлі, відбувається в приміщенні без виходу на зовні. Така система не дає змоги впливати зовнішнім чинникам на біологічне середовище ферм. Інкубаторій також було розроблено так, щоб уникнути будь-яких ризиків потрапляння сторонньої інфекції й максимального забезпечення біозахисту. 

Тільки поєднання відповідної культури праці персоналу з відповідними технологічними рішеннями забезпечує повну біобезпеку. 

— Як побудовано в компанії роботу з клієнтами? Чи гарантуєте їм технологічний супровід? Які форми розрахунків пропонуєте? 

— Ми підтримуємо постійний зв’язок із нашими клієнтами від моменту замовлення до його реалізації, включно з доставкою індичат на ферму. Надаємо нашим контрагентам безплатне зоотехнічне, ветеринарне та дієтологічне підтримання з метою отримання ними найкращих результатів виробництва. Також постійно організовуємо конференції та локальні семінари, ділимося власним досвідом й останніми технологічними знаннями в галузі біозахисту та добробуту індиків. 

Ми поважаємо вимоги клієнтів щодо своєчасності виконання замовлення, виконуємо додаткові послуги, такі як обрізання дзьобів і різного типу вакцинацію. Працюємо на партнерських засадах, із розумінням ставимось до індивідуальних потреб кожного клієнта. 

— Як плануєте розвиватись далі? 

— Ми, як і раніше, хочемо зосередитися на якості кінцевого продукту, і для цього вносимо постійні зміни та вдосконалення на кожному етапі виробництва. Це дозволяє підтримувати виробництво на високому рівні. 

Також хочемо подальшої інтеграції з нашими клієнтами, щоб якомога повніше та найкраще відповідати їхнім потребам. Очікуємо, що в найближчі роки зможемо зберегти незмінну якість продукції, адаптуючись до мінливого середовища, очікувань клієнтів і вимог добробуту. 

Усю нашу діяльність зосереджено на якості продукції, кожну з інвестицій і заходів спрямовано на покращення біологічної та медичної якості інкубаційних яєць й індичат. Те, що ми робимо, — це наше життя, і ми відповідаємо за те, щоб наші клієнти були задоволені нашими продуктами. Тільки це задоволення розглядається як завершення співпраці. Ми хочемо створювати партнерські відносини, засновані на довірі та співпраці, а задоволеність партнерів має бути обов’язковим елементом цієї співпраці. Це наш якісний декалог.  

ІНФОРМАЦІЯ ПРО КОМПАНІЮ  

Інкубаторій GERCZAK Nord-Pol (м. Ласечно, поблизу Ілави, Вармінсько-Мазурське воєводство) є відомим виробником високоякісних індичат не лише в Польщі, а й за кордоном. 

Компанію засновано 1998 року, коли власники, які нині мають понад 40 років досвіду в галузі розведення та репродукції індиків, вирішили створити сучасний інкубаторій. 

У 2005 році компанія пройшла ґрунтовну модернізацію, а інкубаторій було оснащено новітнім інкубаційним обладнанням Petersime, що дозволяє запроваджувати технології світового рівня у виробництві здорового та якісного племінного матеріалу. 

Проривним кроком у розвитку GERCZAK Nord-Pol Hatchery стало створення 2013 року власного батьківського поголів’я індиків, розташованого в пн.-східній Польщі — регіон, відомий як «зелені легені Польщі». Розпочатий інвестиційний процес завершився через майже дев’ять років — 2021 року. Увесь комплекс складається з 12 ферм батьківського поголів’я індиків. Створені материнські ферми на сьогодні вважаються одними з найсучасніших індичих ферм, потужності є найкращими й найсучаснішими у Європі, повністю відповідають європейським стандартам. Усі об’єкти оснащено сучасними приладами контролю, системами димохідної та тунельної вентиляції, системами охолодження, насосами водовідведення, датчиками CO2, вологості, негативного тиску, температури та припливу повітря. Застосування унікальної системи вентиляції Combi-Tunnel і PAD Cooling було продиктовано потребою підтримувати належні, постійні та незмінні параметри виробництва. 

Нині в компанії працює досвідчена спеціалізована команда з майже 200 працівників, і компанія працює в повністю замкнутому виробничому циклі, який складається з батьківського стада, виробництва інкубаційних яєць, висиджування індичат і їх продаж. 

Одержувачами індичат є провідні птахівничі компанії, що розводять і вирощують індиків, а також індивідуальні господарства. Наша продукція повністю задовольняє високі вимоги споживачів не лише в Польщі, а й клієнтів із Центральної та Східної Європи.