Відбулася конференція «Елеватор-2012», яку організували The Ukrainian Farmer та AGP Media Conferences
Конференція «Елеватор-2012», організована спільними зусиллями журналу The Ukrainian Farmer та AGP Media, стала вже другою конференцією нашого видання по тематиці зернозбереження. Рік, що минув між цими двома заходами, засвідчив позитивні тенденції в елеваторному господарстві України: кількість сучасних зерносховищ швидко збільшувалась, їхня оснащеність зростала. Проте будівництво (чи реконструкція) елеватора є, мабуть, найскладнішим інвестиційним завданням не лише для малого чи середнього господарства, а й для великого агрохолдингу, бо потребує багатомільйонних затрат і, що також важливо, глибокого розуміння сучасних технологій зернозбереження.
Генеральним спонсором конференції виступила компанія «Мельінвест», офіційним партнером – група компаній «Зернова столиця», ексклюзивним партнером – KMZ Іndustries, ексклюзивним партнером з обладнання – компанії ВФК та Agrex. Учасниками заходу стали понад 120 аграрних спеціалістів – інженерів, керівників господарств, науковців, представників компаній, що працюють на ринку обладнання для зберігання, сушіння та очищення зерна.
Програма конференції об’єднала виступи представників науки, що розкрили теоретичні аспекти доробки зерна перед зберіганням та власне його зберігання у сховищах різних типів; практиків, які поділилися досвідом виробництва елеваторних систем та їх монтажу і експлуатації; аналітиків ринку зернових та олійних культур.
Окремо хотілося б відзначити інформаційно насичені доповіді компаній-спонсорів: «Основні етапи доробки і способи захисту зерна при його тривалому зберіганні» (Дмітрій Варнашин, «Мельінвест»); «Елеваторні комплекси під ключ… і не тільки. Аспірація – безпека і невід’ємна частина елеватора. Елеваторні комплекси «під пульт»» (Віталій Галич, Олег Гоф, Микола Аккерман, ГК «Зернова столиця»); «10 причин скористатися фінансуванням для будівництва елеватора» (Рудольф Гельфанд, KMZ Іndustries); «Додатковий заробіток на елеваторі» (Ніколай Грязнов, Agrex CIS).
З великою вдячністю і зацікавленістю учасники конференції сприйняли виступи спеціалістів агропідприємств, які розповіли про практичний досвід проектування, монтажу та експлуатації обладнання, а також відповіли на численні запитання. Зокрема, це були Андрій Друзяка з ДП «Державна продовольчо-зернова корпорація України», Ярослав Штика з агропромхолдингу «Астарта Київ», Микола Колачко з компанії «Агротрейд», Віра Розуменко з АТ «Носівський ХПП».
Учасники конференції відзначили високу інформаційну насиченість доповідей, актуальність представлених даних, а також якісну роботу організаторів заходу, що змогли створити умови для плідної й ефективної роботи.